Reklama

Reklama

Co zobaczyć i zrobić w Dubaju

Dubajska marina z każdego miejsca oraz o każdej porze dnia i nocy robi ogromne wrażenie /Agnieszka Łopatowska /Styl.pl

Tam wszystko jest imponujące! We wnętrzu centrum handlowego pływają morskie ryby, podczas spektaklu teatralnego na scenę wylewa się 2,7 mln litrów wody, na jednym z targów starego miasta można wybierać spośród ton złotych wyrobów, tańczące fontanny są największe na świecie, o budynku mierzącym 828 metrów nie wspominając. Dubaj zapiera dech na każdym kroku.

Marina, położona w centrum największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, robi ogromne wrażenie. Wpływają do niej piękne jachty, na wybrzeżu można usiąść w jednym z licznych lokali: restauracji, klubów i palarni sziszy.

Reklama

Niesamowicie wyglądają tu drapacze chmur - jakby wyrastały z wody. Z jednego z nich można zjechać tyrolką przez prawie całą długość zatoki na dach centrum handlowego, z innych skacze się ze spadochronami, albo uprawia base jumping. To atrakcje dla ludzi o stalowych nerwach. Z pokładu łodzi, którą można wynająć na rejs po marinie, dla jednych wygląda to przerażająco, dla innych - ekscytująco. Przepięknie jest tutaj wieczorem!

Rejs po zatoce

Aby zobaczyć z wody najsłynniejszą ze sztucznych wysp w kształcie palmy - Dżumajrę, wsiedliśmy na podkład Yellow Boat - łodzi motorowej o mocy 400 koni mechanicznych. Obowiązująca na niej zasada jest prosta: jeśli chcesz, żeby płynęła szybciej, namawiasz swoich współpasażerów i na trzy - cztery podnosicie ręce do góry. Kapitan dodaje mocy i musisz tylko pamiętać, żeby trzymać wszystko, co można stracić pod wpływem pędu powierza i grawitacji.

Z perspektywy Zatoki Perskiej niesamowite wrażenie robią przede wszystkim flagowe hotele będące symbolami Dubaju. Na szczycie palmowej wyspy króluje charakterystyczny różowy Atlantis The Palm z 1539 pokojami o standardzie pięciu gwiazdek. Niedaleko trwa budowa Atlantis Royal - jego znacznie większy młodszy brat. Własną wyspę zajmuje Burdż al-Arab - Wieża Arabska w kształcie żaglowca. To hotel, dla którego zabrakło skali luksusu. Ma 202 apartamenty - najmniejszy wielkości 169 m kw., największy 780 m kw.. Uważa się, że powinien otrzymać co najmniej sześć, a najlepiej siedem gwiazdek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje