Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Barcelona - idealna na wiosenne wypady

Stolica Katalonii zachwyca od pierwszego wejrzenia.

Łagodny śródziemnomorski klimat, jaki panuje w Katalonii sprawia, że do Barcelony można przyjechać o każdej porze roku.

Reklama

Jednak wiosna wydaje się najodpowiedniejszą porą, by cieszyć się atrakcjami tego przepięknego miasta.

Nie ma upałów, jak latem - temperatura sięga wtedy 20ºC, a co najważniejsze - jest o wiele mniej turystów, niż w wakacje.

Wtedy można powiedzieć, że ma się Barcelonę tylko dla siebie. A jest co podziwiać.

Od czego zacząć? Najlepiej od wysokiego pomnika Krzysztofa Kolumba, stojącego przy placu de la Paz. Tutaj swój początek ma najbardziej znana ulica Barcelony - La Rambla. To szeroka aleja porośnięta platanami, ulubione miejsce spacerów i spotkań mieszkańców, przy której znajdują się sklepiki, kafejki, kramy oraz znany targ spożywczy La Boqueria. Zakończenie La Rambli stanowi Plac de Catalunya.

Stąd można metrem dostać się do Sagrada Familia. Niesamowita katedra Świętej Rodziny jest dziełem architekta Antonio Gaudiego. Jego budowę rozpoczęto w 1882 roku i do dziś świątynia nie została ukończona. Ale to nie jedyne dzieło, jakie pozostawił po sobie genialny kataloński architekt.

Spacerując po mieście natkniemy się na kamienice, które projektował. Obowiązkowo trzeba też odwiedzić magiczny Park Guell, by zrobić sobie zdjęcie na tle słynnych jaszczurów zdobionych kolorowymi kafelkami.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje