Reklama

Reklama

Bajkowa kraina? Nie, to Polska zimą!

Podlasie

Marzysz o zimowym spacerze w sielskiej scenerii? Podlasie to idealne miejsce dla ciebie. Region, który przez długi czas był bohaterem żartów i anegdot, w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność.

Reklama

Turyści mówią, że to miejsce, w którym "czas się zatrzymał". Wiejskie chaty, drewniane płoty, ławeczki stojące przy furtkach, przydrożne krzyże... wszystkie te elementy składają się na krajobraz Podlasia. Całości dopełniają malowane na wszystkie kolory tęczy cerkwie oraz dziewicza przyroda, której surowe piękno zimą jest szczególnie wyraźne.

Jak spędzić czas w tym sielskim miejscu? Fani aktywnego wypoczynku mogą wybrać się na spacer (czy to pieszo czy w nartach biegówkach) po Puszczy Białowieskiej, miłośnicy zabytków i architektury z pewnością zachwycą się widokiem ośnieżonych cerkwi, a ci którzy marzą o błogim lenistwie, docenią relaks przy kominku, z widokiem zimowy las.

Suwalszczyzna

A gdyby tak zimą odwiedzić... polski biegun zimna? Suwalszczyzna reklamuje się hasłem "kraina jak z baśni" i jest w tym sporo prawdy. Zwłaszcza zimą jej krajobrazy zapierają dech. Jeziora, niewielkie wzniesienia i dziewicza przyroda, to wprost wymarzona sceneria na długie spacery, czy to piesze, czy na nartach biegówkach. Trzeba tylko pamiętać o tym, by ciepło się ubrać: zima na Suwalszczyźnie może trwać nawet 120 dni.

Które miejsca regionu są szczególnie warte odwiedzenia? Doskonałym wyborem będzie spacer po Puszczy Augustowskiej albo wyprawa brzegiem jezior Hańcza lub Wigry.

Góry Izerskie

Pasmo na pograniczu Polski i Czech, będące częścią Sudetów Zachodnich. Łagodne wzniesienia doskonale nadają się na spokojne przechadzki, podczas których można podziwiać dziewiczą przyrodę i piękne widoki. Celem jednej z wędrówek warto uczynić "małą Syberię", czyli Halę Izerską. Skąd ten przydomek? Ponoć śnieg w tym miejscu zalega aż do maja, a kilka lat temu zanotowano tu rekordowo niską temperaturę, wynoszącą -36 stopni Celsjusza.

Góry Izerskie to nie tylko krajobrazy, ale również architektura. Cieplice (część Jeleniej Góry), Szklarska Poręba i Świeradów Zdrój to miejsca, w których można znaleźć przykłady świetnie zachowanego budownictwa uzdrowiskowego. Dowiedz się więcej na temat: podróże | podróże po Polsce | Polska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje