Reklama

12 miejsc na rodzinny wypad z dziećmi


Zaurolandia w Rogowie

Jak podróżować, to od razu... w czasie! W Zaurolandii prehistoryczne gady są na wyciągnięcie ręki. Gdy wrażeń nie będzie dość, na małych gości czekają: basen z kolorowymi łódkami, park linowy, bolidy, quady, dmuchane zjeżdżalnie i warsztatowa zabawa w archeologów.

Połączcie atrakcje z relaksem: w sąsiedztwie dinoparku kusi hotel położony nad brzegiem jeziora Rogowskiego, w malowniczej okolicy zwanej Pałukami.

Farma iluzji w Mościskach


Niepozorna wieś koło Woli Życkiej kryje w sobie krainę nie z tej ziemi! Wasze zmysły oszaleją, nie będziecie wierzyć własnym oczom. Na pagórkach, w otoczeniu lasów ukryły się między innymi takie eksponaty jak Latająca Chata Tajemnic, Tunel Zapomnienia, Studnia Nieskończoności i Lewitujący Kran.

Reklama

Niektóre można zwiedzać, innymi się bawić, jeszcze inne podziwiać (ze zdumieniem!). Gdy atrakcji nie będzie dość, warto wdrapać się na ściankę wspinaczkową, poskakać na wielkiej trampolinie lub odwiedzić Zatokę piratów. A gdy będziecie już naprawdę zmęczeni, urządzicie sobie piknik na zielonej trawce. Jeden dzień na Farmie Iluzji to za mało!

Adrenalina Park w Sokolnikach

12 hektarów przygody w okolicach Wrocławia – to właśnie park przygody, gdzie każdy aktywny malec i rodzic znajdzie coś dla siebie. Boiska do siatkówki i piłki nożnej, trzy parki linowe, kule wodne, paintball, zorbing, rowery, quady, pontony, bungee, strzelnice i inne atrakcje. Trudno będzie spróbować wszystkiego!

Ogród Doświadczeń w Krakowie

Tu rządzi fizyka! Kto nie lubi lekcji w szkole i nie rozumie tej trudnej nauki, tu pojmie więcej niż na korepetycjach. To wyjątkowy park edukacyjny, w którym dzieci (i oczywiście ich rodzice), na świeżym powietrzu, mogą bawić się kilkudziesięcioma pomysłowymi urządzeniami. W ten sposób poznają zasady optyki, akustyki i mechaniki.

Zoo Safari w Borysewie

Wyjątkowe miejsce w centrum kraju, w którym staniecie twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata. Na przestronnych wybiegach żyje blisko 80 gatunków, m.in. tygrysy, lwy, kangury, zebry i małpy. Mieszkańcy „Wodnego świata” również są wyjątkowi: żółwie, foki, barwne ptaki.

W ramach atrakcji dzieci mogą pojeździć na kucyku szetlandzkim, a dorośli na wielbłądzie. Najmłodszych zachwyci minizoo, w którym mogą do woli głaskać króliki, osiołki, kózki i owieczki. Pociechy wyszaleją się też w „Figlarni” stworzonej do zabawy. Po atrakcjach można zjeść pyszny obiad w Grill Barze z pięknym widokiem na panoramę zoo.

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Łosie, sarny, żubry, wilki, koniki polskie, sowy i wiele innych zwierząt żyje tu w warunkach zbliżonych do naturalnych. Ich domem są piękne lasy i polany Puszczy Piskiej.

Większość zwierzątek jest zaprzyjaźniona z człowiekiem, do niektórych można podejść, karmić je i głaskać. Macie też możliwość poznania z bliska gatunków rzadkich i ginących, takich jak ryś, puchacz, głuszec, jarząbek. Zwiedzanie parku odbywa się z przewodnikiem. A skoro już tu jesteście, musicie odpocząć nad jednym z okolicznych jezior!

Spływ Kanałem Elbląskim

„Zielono mi!”, będziecie wołać w trakcie tego rejsu. Kanał łączący Ostródę i Elbląg to jeden z polskich cudów. Ze statku możecie podziwiać wyjątkowy teren, wodne ptaki, śluzy i okoliczne osady. Nie zdziwcie się tylko, gdy statek wpłynie na specjalnie przygotowane do przeprawy... tory zatopione w trawie!

Galeon „Dragon” z Gdyni lub Ustki

Statek to replika XVII-wiecznego galeonu. Mali piraci będą zachwyceni! Od kwietnia do czerwca oraz we wrześniu i październiku galeon stacjonuje w porcie gdyńskim i pływa po tutejszej zatoce, w wakacje cumuje w Ustce. Tutejszy rejs „Dragonem” trwa blisko godzinę, na pokładzie pysznie zjecie, a animacje nie pozwolą wam się nudzić.

Spływ przełomem Dunajca

Wartki nurt, szum wody i... zręczni flisacy. Spływ przełomem Dunajca, specjalną kilkuosobową tratwą, to propozycja dla nieco odważniejszych rodzin. Będziecie naprawdę blisko wody! Ale warto, dla widoku zalesionych szczytów Pienin i dla... przygody!

Kraina Westernu w Sarnowej Górze

Mali wojownicy przymierzą kolczugi, wezmą w dłonie miecze, tarcze i łuki, a artystki ulepią coś z gliny, będą tkały makatki i nauczą się pisać gęsim piórem. Smak średniowiecza poczujecie, jedząc pyszne chlebki i podpłomyki prosto z pieca! Jeszcze więcej atrakcji przygotowano na pierwszy weekend sierpnia, kiedy odbywa się Festiwal Słowian i Wikingów.

Będziecie świadkami napadu na bank, odwiedzicie Indian w ich wiosce, poznacie zwierzęta w minizoo. Śmiałkowie mogą zmierzyć się z indiańskim torem przeszkód, miłośniczki ruchu zachwyci pokaz tańców indiańskich.

A na deser gratka dla małych odkrywców: kopalnia złota! Kraina Westernu to miejsce przyjazne mamom z malutkimi dziećmi: mogą skorzystać m.in. z fotelików do karmienia i przewijaków.

Centrum Słowian i Wikingów na wyspie Ostrów

Skansen, w którym odtworzono średniowieczną osadę. Możecie zajrzeć do chat, zobaczyć, jak dawniej ludzie mieszkali i pracowali. Ale nie będziecie się tu czuli jak w muzeum! Wyposażenia można dotykać, wypróbować różne narzędzia, siadać na „historycznych” krzesłach, położyć się na łóżku – naprawdę na chwilę przenieść się w czasy dawnych Słowian i wikingów.

Bajkowy świat

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie - przeniesiecie się w bajkową rzeczywistość m.in. dzięki cudownie kolorowej, multimedialnej wystawie. 

Ogród Bajek w Międzygórzu - na górskim szlaku czeka was niespodzianka: spotkacie m.in. Pszczółkę Maję, Czerwonego Kapturka i krasnoludki.

Lekcja historii

Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem - rocznicę słynnego starcia z 1410 roku upamiętnia wielkie widowisko i liczne turnieje rycerskie. Wojowie stoczą bitwę 13 lipca, w ramach corocznych Dni Grunwaldu (12-14 lipca).

Współcześni rycerze rozbiją swój obóz, w którym maluchy mogą m.in.przyjrzeć się pracy średniowiecznych rzemieślników, a rodzice pobawić przy wesołej muzyce i tradycyjnych trunkach.

Festyn archeologiczny w Biskupinie - lekcja historii i doskonała zabawa w jednym. Inscenizacje dawnych obrzędów, tematyczne pokazy mody, występy muzyczne, konkursy i wiele więcej. Trzeci tydzień września.

Zabierzcie ze sobą apteczkę

Wyjeżdżając z dziećmi, nie zapomnij spakować przede wszystkim plastrów, środka dezynfekującego rany, płynu nawadniającego w razie biegunki lub wymiotów, np. Orsalit.

Aleksandra Adamiak

Świat kobiety
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy