Reklama

Reklama

10 najpiękniejszych wysp na urlop

Skąpana w słońcu Kreta, Capri z Lazurową Grotą, Cypr czy Majorka? A może Uznam lub Bornholm na Bałtyku? Wszystkie wyspy bardzo kuszą... Pomożemy ci wybrać tę najlepszą dla ciebie i twojej rodziny.

Santorini

Jest uważana za najpiękniejszą wyspę archipelagu cykladzkiego. Półkolisty kształt zawdzięcza potężnej erupcji wulkanu. Jedna z hipotez wiąże wyspę z zatopioną Atlantydą.

Reklama

Warto zobaczyć: Błękitne kopuły kościołów w Oia i zachód słońca zachwycą każdego. Wyprawa na wulkan Nea Kameni pozwoli zajrzeć w głąb Ziemi.

Atrakcje dla dzieci: Wjazd schodami (600 stopni!) na grzbiecie osiołka ze starego portu w Firze do miasta to na pewno niezapomniane przeżycie.

Kreta

Skaliste wybrzeża przeplatają się tu z szerokimi plażami.

Warto zobaczyć: W podziemiach pałacu w Knossos  miał znajdować się labirynt. Część pałacu jest zrekonstruowana! Piechurom polecamy spacer najdłuższym suchym wąwozem Europy – Samaria (18 km długości).

Atrakcje dla dzieci: W Gournes w CretAquarium pływa 2,5 tys. wspaniałych morskich stworzeń – m.in. koniki morskie, rozgwiazdy i rekiny. Chłopcom na pewno spodoba się Muzeum Morskie w Chanii i możliwość wejścia do łodzi podwodnej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje