Reklama

Reklama

Zrób sama pasemka

Zanim znajdziesz się u fryzjera, spróbuj sobie poradzić w domu. Rozjaśnij pojedyncze kosmyki, zrób na nich refleksy i nieco odśwież kolor fryzury.

Gdy chcesz stosować spray

Wybierz odpowiedni odcień i trwałość.

Reklama

Aby osiągnąć szybki, ale krótkotrwały efekt, wykorzystaj jednorazowy, barwiący środek, który wypłukuje się podczas pierwszego mycia. Okryj ramiona ręcznikiem, aby je ochronić. Wstrząśnij opakowaniem i rozpyl spray z odległości 15 cm. Możesz nanieść tylko na końcówki lub pasemka albo użyć kilka kolorów (uzyskasz wtedy różne odcienie).

Możesz też użyć tego kosmetyku na zwilżone kosmyki. Rozczesz je, wyodrębnij pasma grzebieniem lub wykorzystaj czepek z dziurkami. Spryskaj wybrane miejsca i wysusz.

Z kolei trwały spray nakłada się na umyte, lekko wilgotne kosmyki osuszone ręcznikiem. Aby uzyskać trwalszy efekt, wysusz je suszarką, a potem użyj prostownicy lub lokówki. Kolejny raz zastosuj dopiero po następnym myciu włosów, nie częściej niż 4-5 razy między farbowaniami.

Użyj folii aluminiowej

Poproś o pomoc domowników.

Wybieraj szpikulcem pasma, przekładaj między włosami (z góry na dół) i wydziel kilka cienkich kosmyków. Podłóż pod nie folię i nanieś jaśniejszą farbę płaskim, szerokim pędzlem. Złóż jeden bok folii, potem drugi i zawiń do góry. Do zabiegu z tyłu głowy zatrudnij kogoś z rodziny.

Aby uzyskać pojedyncze refleksy, zrób kolejne pasemka co 3-4 cm. Gdy chodzi ci o gęsty balejaż, co 1,5 cm (im cieńsze, tym bardziej naturalny efekt).

Pokryj farbą całe włosy od nasady, ale nie nakładaj jej dużo (ściągnij nadmiar palcami). Po 20-30 minutach (zgodnie z ulotką) spłucz i nanieś odżywkę.

Nasza rada:

Zmieszaj łyżkę sody, 1/4 szklanki świeżo wyciśniętego soku z cytryny i 3/4 szklanki wody. Przelej do butelki z atomizerem i spryskaj włosy tam, gdzie chcesz uzyskać refleksy.

Po dwóch godzinach umyj głowę delikatnym szamponem, aby mikstura zbytnio nie wysuszyła czupryny. Nałóż odżywkę na 10 minut, spłucz ją letnią wodą i wysusz głowę.

Możesz użyć gotowego zestawu

Dzięki niemu zabieg będzie o wiele łatwiejszy.

Zaopatrz się w specjalną farbę do robienia pasemek. Zwykle zawiera kosmetyk oraz rozjaśniacz. W zestawie może być dołączona szczoteczka, grzebyczek lub maskara do aplikacji.

Przedtem nie myj głowy i zastosuj preparat na suchych włosach. Połącz składniki zgodnie z instrukcją, nabierz odrobinę na szczoteczkę (utrzymuj ją w pionowym położeniu). Przeciągaj po wybranych kosmykach i rozprowadzaj od góry ku dołowi. U nasady nakładaj mniejszą ilość, by uniknąć zbyt jasnych plam.

Liczba refleksów zależy od przerw między ząbkami szczotki, grzebyka czy maskary. Im są większe, tym jasne pasma będą grubsze.

Aby sprawdzić skuteczność zabiegu, po 25 minutach oczyść małe pasmo palcami w rękawiczkach. Gdy nie uzyskało jeszcze właściwego koloru, ponownie nałóż farbę i zostaw ją na dłużej.

Po 20-40 minutach (zależnie od zaleceń producenta i pożądanej barwy) zmyj i nałóż odżywkę.

***

#POMAGAMINTERIA

Zróbmy małym pacjentom prezent na Dzień Dziecka

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia, znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z sześcioma izolatkami. To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać z - czasami ostatniej - szansy powrotu do zdrowia i życia. Stowarzyszenie Koliber prowadzi zbiórkę, by z okazji Dnia Dziecka podarować małym pacjentom - nie zabawki, bo ich tam nie mogą mieć - ale m.in. nowe materace i pościel. Sprawdź szczegóły >>>

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >>>
Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje