Reklama

Zimowy makijaż cery naczynkowej

Cera naczynkowa z natury jest wrażliwa. Chłodne powietrze przesusza ją, podrażnia i powoduje zaczerwienienia. Jak się więc malować, by była zdrowa i zawsze ładnie wyglądała?

Jaki krem pod makijaż?

Głęboko nawilżający i łagodzący podrażnienia - wtedy cera nawet pod grubszą warstwą makijażu nie będzie przesuszona i "ściągnięta". 

Krem powinien zwierać substancje wzmacniające naczynka krwionośne, jak np. witamina K.

Dobrze, by miał zielonkawy kolor - będzie maskował zaczerwienienia na skórze. 

Jeśli cera jest bardzo zaczerwieniona, po nałożeniu kremu wklep w nią zieloną bazę pod fluid. 

Podkład czy krem BB?

Do tego typu cery najlepszy jest podkład kryjący liftingujący w kremie i z filtrem przeciwsłonecznym (15-20 SPF). Zatuszuje zaczerwienioną cerę, a nawet popękane naczynka.

Reklama

Nie przesuszy podatnego na podrażnienia naskórka i nie będzie się zbierał w zmarszczkach, co jeszcze bardziej je podkreśla. 

Krem BB ma lekką konsystencję i mocno nawilża skórę. To sprawia, że jest dość dobrze tolerowany przez cerę naczynkową. Także nie zbiera się w bruzdach, ale może nie poradzić sobie z kryciem zaczerwienionych miejsc.

Róż - czy go stosować?

Lepiej jest zamienić róż na puder brązujący. Cera naczynkowa nie wygląda korzystnie omieciona jasnym różem, bo ten kolor podkreśla jej zaczerwienienia.

Beże nie mają takich właściwości, a tak samo jak róż wyszczuplają twarz i ożywiają makijaż. 

Wybierz kosmetyk matowy, gdyż cera naczynkowa często ma rozszerzone pory - połysk je uwydatnia.

***Zobacz także***

Jaki odcień szminki?

Do tego typu cery pasować będą wszystkie chłodne tonacje: pudrowy róż, odcienie przygaszonego fioletu, lila, kremowy beż, ciemne czerwienie, burgund i bakłażan.

Nie są wskazane pomadki w ciepłych kolorach, jak: malina, soczysty pomidor, brzoskwinia, pomarańcza, fuksja, ciepły beż i złocisty beż. Podkreślą niedoskonałości cery.

Te kosmetyki trzymaj w lodówce

Preparaty naturalne (np. organiczne), które nie zawierają konserwantów. Niska temperatura pozwoli dłużej zachować ich właściwości. 

Krem pod oczy - nie tylko lepiej się wchłania, lecz także redukuje opuchliznę. 

Nawilżające, odprężające i kojące maseczki do twarzy - ich działanie będzie o wiele bardziej skuteczne. 

Kosmetyki z aktywnymi składnikami, takimi jak witamina C, retinol, peptydy. By te substancje działały, wymagają przechowywania w chłodzie. 

Wodoodporne maskary oraz eyelinery - ich tusz będzie wolniej gęstniał. 

Czy mogę szczotkować ciało?

Masaż szczotką z twardym włosiem (lub szorstką myjką) wygładza skórę, ujędrnia ją, pomaga walczyć z rozstępami, cellulitem, pobudza krążenie krwi i wspaniale odpręża. 

Jednak nie jest on wskazany, gdy na skórze są stany zapalne, podrażnienia, ranki, pieprzyki, znamiona i cierpimy na łuszczycę. Nie zaleca się go również przy skórze naczynkowej i skłonnościach do żylaków.

Zobacz także:

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: cera naczynkowa | makijaż
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy