Reklama

Reklama

Zasypka – warto mieć ją pod ręką

​Poznaj nietypowe zastosowania pudru dla dzieci. Jest niedrogi, bezpieczny i ułatwi wiele codziennych czynności.

Zdrowsza cera

Zabrakło ci transparentnego pudru do twarzy? Nie masz czym zmatowić skóry przed wykonaniem makijażu? Zasypka dla dzieci świetnie zastąpi ten kosmetyk. Jest delikatna, nie wywołuje podrażnień i nie uczula. Nasyp odrobinę na pędzelek i użyj jak zwykłego pudru. Skóra przestanie błyszczeć. Nie przesadź jednak z ilością, aby cera nie stała się zbyt jasna. 

Reklama

Przy skłonności do wyprysków odniesiesz dodatkową korzyść. Zasypka dla dzieci zawiera cynk, który zapobiega powstawaniu krostek i przyspiesza gojenie już istniejących. Jeśli masz tłustą skórę, przesyp trochę zasypki do puderniczki lub małego pudełka i noś ze sobą w torebce. Będziesz mogła jej użyć w ciągu dnia, gdy twarz znów zacznie się błyszczeć. 

Gęste rzęsy

Jeśli chcesz zwiększyć objętość rzęs, a nie masz specjalnej pogrubiającej maskary, zastosuj zasypkę dla niemowląt. Czystą szczoteczką po zużytym tuszu lub miękką do zębów nanieś równomiernie trochę zasypki na włoski, tak aby osiadła na wszystkich. Uważaj, by puder nie dostał się do oczu, ponieważ może je podrażnić. Następnie pomaluj rzęsy tuszem. Zasypka nie tylko je pogrubi, ale także sprawi, że tusz się nie rozmaże.

Łagodna depilacja i skóra bez otarć

Po usunięciu włosków z wrażliwych miejsc (pod pachami, w okolicy bikini) posyp skórę zasypką dla dzieci. Dzięki temu unikniesz zaczerwienienia i pieczenia. Puder zastąpi również dezodorant, którego lepiej nie używać zaraz po depilacji lub goleniu. Sprawdzi się także, gdy podczas wędrówki, długiego spaceru but obetrze stopę. Posyp wtedy skórę pudrem i załóż bawełniane skarpetki. A najlepiej zrób to przed wyjściem z domu, wtedy nie dojdzie do otarcia.

>>> Sprawdź na kolejnej stronie sposób na puszyste włosy <<<


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje