Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Zadbane i mocne paznokcie

Są oznaką zdrowia. Jeśli łamią się i rozdwajają, może to być sygnałem, że brakuje ci witamin i minerałów. A może niewłaściwie je pielęgnujesz?

Nadaj kształt

Reklama

Skracaj paznokcie nie nożyczkami, ale pilnikiem. Podczas obcinania na krawędzi płytki powstają niewielkie odpryski. Mogą być one początkiem pęknięcia lub rozwarstwienia. Najlepiej sprawdzają się pilniki papierowe o ziarnistości 240. Są bezpieczne, nadają się nawet do słabych czy łamliwych paznokci. Także pilniki szklane (kryształowe) nie strzępią krawędzi płytek, tak jak robią to pilniki metalowe. Tych lepiej nie używać nawet do mocnych paznokci.

Regularnie odżywiaj

Dobra odżywka do paznokci sprawi, że nie będą się łamać, pękać i rozdwajać. Preparat z wapniem i keratyną odbuduje płytkę. Substancje te wyrównują mikroubytki w strukturze paznokcia. Jeśli paznokcie słabo rosną, szukaj w odżywce ceramidów, krzemionki oraz żelaza. Dla przesuszonych i łamliwych paznokci ważne są witaminy: E (nawilża), F (wzmacnia), C (odżywia i chroni) oraz witamina B7 (biotyna), która utwardza płytkę.

Zadbaj o regenerację

W twoim zestawie do manikiuru powinien znaleźć się dobry zmywacz, bez acetonu (odwadnia paznokcie, wysusza,sprawia, że stają się łamliwe), który nawilża i regeneruje płytkę. Używaj również specjalistycznych preparatów, takich jak kremy i olejki, które nawilżą płytkę paznokciową i ją silnie zregenerują. To bardzo ważne, zwłaszcza jeżeli często malujesz paznokcie. Stosuj też odżywcze kuracje z oliwy lub olejków.

22/2016 Świat i Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje