Przejdź na stronę główną Interia.pl

Z grzywką na przód

Modna powinna zaczynać się na czubku głowy. I to koniec reguł. Bo grzywka może być w tym sezonie długa lub krótka, równo ścięta albo cieniowana. Która sprawdzi się w najlepiej w twoim przypadku?

Krótkie cieniowane włosy i krótka postrzępiona grzywka to fryzura bez ograniczeń wiekowych. Dla kobiet, które mają kształtną głowę i lubią odsłaniać twarz. Takie uczesanie układa się łatwo i szybko. Inna wszechstronna propozycja? Grzywka zaczesana na bok, cieniowana, asymetryczna, wygładzona prostownicą. Świetny patent na wyszczuplenie twarzy. Tak jak grzywka przycięta w półokrąg (wysuszona na grubym wałku, by nie przyklejała się do czoła).

Reklama

Na wieczór dłuższą postrzępioną grzywkę można zaczesać na bok, a potem pasmami podkręcić włosy lokówką w luźne sprężynki. Roztrzepać palcami, utrwalić lakierem, a końcówki woskiem.

Wersja awangardowa? Prosta grzywka jest króciutka, a reszta włosów długa aż po pas. W takiej fryzurze dobrze wyglądają kobiety o mocnej żuchwie i wystających kościach policzkowych. Wariant bardziej uniwersalny? Dłuższa prosta grzywka plus lśniące włosy co najmniej do ramion. Niezależnie od długości prosta grzywka musi być idealnie gładka, dlatego suszymy ją, kierując powietrze od góry do dołu i nabłyszczamy.

A jeśli ktoś nie ma grzywki? Może ją dopiąć. W imprezowej stylizacji grzywka powinna różnić się od włosów również fakturą, np. włosy są podkręcone i lekko zmierzwione, a grzywka prosta i gładka.

Ewa Sarnowicz

Twój Styl 11/2012

Dowiedz się więcej na temat: fryzury | grzywka | włosy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje