Reklama

Reklama

Wzmacniamy płytkę paznokci

Polakierowane wyglądają olśniewająco. Problemy zaczynają się, kiedy zmyjemy lakier. Delikatne, łamliwe, z przebarwieniami - tak wyglądają nasze paznokcie, bez makijażu. I co teraz? Jak żółtej płytce przywrócić naturalny blask? To możliwe, nawet w domu. Potrzebna będzie konsekwencja w działaniu. Oto sześć kroków do doskonałości.

Kolor płytki zmienia się najczęściej wówczas, gdy często malujesz paznokcie na ciemny kolor. Oczywiście można temu zapobiec, za każdym razem kładąc bazę ochronną na płytkę. Ale jeśli nie jesteś zwolenniczką tego kosmetyku, zamiast o profilaktyce, musisz pomyśleć o tym, by przywrócić paznokciom zdrowy kolor. Wypróbuj domowe sposoby, są proste i bardzo skuteczne.  

Reklama

Szczoteczką nałóż na paznokcie pastę wybielającą do zębów i przez 1-2 minuty porządnie je szoruj. Możliwe, że - w zależności od stopnia przebarwień - trzeba będzie powtórzyć czynność kilka razy. Najlepszy efekt daje stosowanie past o wysokim stopniu ścieralności (RDA powyżej 70). 

Wyciśnij do miseczki sok z połowy cytryny. Dodaj taką ilość sody oczyszczonej, by uzyskać gęstą papkę. Nałóż ją na paznokcie. Po trzydziestu sekundach zacznij wcierać ją w płytkę za pomocą szczoteczki do rąk. Opłucz dłonie. Powtórz zabieg  w razie potrzeby. 

Zmieszaj sodę z wodą utlenioną (może być w żelu) w takiej ilości, by uzyskać papkę o konsystencji pasty do zębów. Nałóż ją na paznokcie i pozostaw na 3 minuty. Spłucz ciepłą wodą. 

Do miseczki wrzuć tabletkę (lub dwie) do czyszczenia protez zębowych, wlej niewielką ilość wody. Zanurz palce  w roztworze na 10 minut.

Kup w drogerii specjalny mazak, lakier lub ołówek wybielający (maluje się nim końcówki paznokci od spodu).  

Dostępne są także specjalistyczne odżywki i preparaty, które nakłada się na płytkę tak jak lakier - za pomocą pędzelka.  Po zmyciu lakieru możesz polerować płytki paznokci polerką (Neo Nail) lub specjalnym przyrządem (Scholl). Możesz regularnie stosować preparat regenerujący zniszczone paznokcie (serum).

Zobacz także: 


Dowiedz się więcej na temat: piekno | paznokcie | modne paznokcie | żółte paznokcie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje