Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Wypowiadamy wojnę skórce pomarańczowej

Na tę przypadłość cierpi 90 % kobiet. Cellulit nie lubi gorących kąpieli. Jego wrogiem są niektóre zioła i rośliny, możemy je sprytnie wykorzystać w wiosennej walce z nim.

Brzuch, uda, pośladki, a nawet ramiona -  te partie ciała upodobała sobie skórka pomarańczowa. Jej obecność powinna być dla nas sygnałem, że coś jest nie tak. Najprawdopodobniej przyczyna tkwi w niewydolnym układzie krwionośnym.  Siedzący tryb życia ma w tym swój udział. Jeżeli płyny ustrojowe nie przepływają prawidłowo tworzą się obrzęki, a efekt jest widoczny gołym okiem.

Reklama

Co możemy zrobić? Zmienić nawyki, więcej się ruszać. Wprowadzić do diety warzywa i kaszę. Nie zapominać o śniadaniu i starać się jeść regularnie. 

Naszymi przyjaciółmi w walce ze skórką pomarańczową będą: bluszcz pospolity, skrzyp polny oraz kasztanowiec zwyczajny.  Tych roślin szukajmy w preparatach kosmetycznych, balsamach do ciała, pilingach. 

Same też możemy zrobić sobie napar z tych roślin i dodawać go do kąpieli. Warto pamiętać, że cellulit nie lubi gorącej wody w wannie i pod prysznicem. Dlatego temperatura tego relaksu nie powinna przekraczać 37 stopni. 
Wskazane są też masaże. Jeżeli połączymy je z basenem po miesiącu będziemy widziały efekty naszych starań. 

Zobacz także

Dowiedz się więcej na temat: cellulit | kapiel | Styl.pl | leczenie | skóra

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje