Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Współczesna kobieta – jaka jest?

Dawniej życie kobiety było wpisane w stereotypy. Miała być dobrą gospodynią, wychowywać dzieci i sprawdzać się w roli typowej matki Polki. Dziś coraz częściej panie sprawdzają się w roli bizneswoman pnącej się po szczeblach kariery. Kim jest, a kim nie jest współczesna kobieta?

Wszystko w jednej chwili

Współczesne kobiety muszą być przygotowane na to, co zgotuje im los. W domu charakteryzują się wielozadaniowością - w jednej chwili potrafią zrobić dziesięć różnych rzeczy. I każda z nich jest wykonana perfekcyjnie od początku do końca.

Reklama

Podobnie jest także w pracy. Nawet jeśli do niedawna panie były traktowane przez pracodawców jako pracownice gorszej klasy, dziś nikt nie odważy się tak powiedzieć. Kobiety w wielu zawodach sprawdzają się równie dobrze, a często nawet lepiej niż mężczyźni, a różnice międzypłciowe na rynku pracy coraz bardziej tracą na znaczeniu.

Piękno 24/7

Choć złamały wiele stereotypów, jedno wciąż pozostało bez zmian. Kobieta ta jest piękna, bez względu na to, czy właśnie poświęca się opiece nad dziećmi czy też wychodzi na spotkanie biznesowe. Traktowana jest jako płeć piękna i robi wszystko, by podołać temu wizerunkowi.

Codzienne zabiegi pielęgnacyjne, peelingi oraz kremy ujędrniające - panie robią wszystko, by wyglądać młodo i atrakcyjnie. Nie oznacza to jednak rezygnacji ze swojego stylu życia. W jednej chwili kobieta może mieć na sobie pełny makijaż, żakiet i wysokie szpilki, a w następnej biegnie na trening w legginsach bez śladu make-upu na twarzy. W obu sytuacjach olśniewa swoim wizerunkiem.

Siła charakteru

Panie już dawno przestały być słabą płcią, choć tak naprawdę chyba nigdy nią nie były. Wbrew stereotypom coraz częściej pokazują swoją zaradność i ciężko jest je złamać. Wizerunek płaczliwej, nie radzącej sobie z życiem kobiety można zobaczyć już tylko na filmowym ekranie.

Dziś panie same decydują o swoim życiu i wiedzą, kiedy postawić na swoim. Nie dadzą sobie wmówić, że na coś są zbyt słabe, a gdy zachodzi taka potrzeba, biorą sprawy w swoje ręce. Są samodzielne i to one podejmują decyzję. Nie ważne, czy chodzi o plany na weekend czy obranie ścieżki kariery.

Rozwój na pierwszym miejscu

Co liczy się dla współczesnych kobiet najbardziej? Możliwość samorealizacji. Kiedy wszystko wokół zmienia się jak w kalejdoskopie, panie czują silną potrzebę rozwoju. Kursy poszerzające kwalifikacje, nauka języków czy studia podyplomowe to tylko niektóre z wyzwań podejmowanych przez współczesne Polki. Jednak kariera nie jest jedyną rzeczą, której się poświęcają.

Dla wielu z nich równie mocno liczy się pasja i życie rodzinne. Nie oznacza to jednak, że muszą zostać typowymi kurami domowymi. Dziecko nie jest już dla nich powodem do rezygnacji z siebie, a motywacją do dalszej edukacji, pielęgnowania pasji i zdobywaniu nowych doświadczeń. Współczesne mamy pokazują, że macierzyństwo można połączyć z pasją i rozwojem osobistym - wystarczy tylko chcieć!

Kobiety w XXI wieku są zupełnie inne niż te sprzed 30 lat. Realizują swoje marzenia i potrafią połączyć karierę zawodową z życiem rodzinnym. Zawsze dbają o to, by wszystko co robią było perfekcyjne i mimo zmęczenia, zawsze pozostają piękne

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje