Reklama

Reklama

Włosy pod czapką

Nawet najpiękniejsze nakrycie głowy nie służy włosom. Nie ryzykuj jednak grypą, w chłodne dni noś czapki i odpowiednio pielęgnuj fryzurę.

Zimą włosy stają się bardziej tłuste, tracą blask lub elektryzują się. Na szczęście na każdą z tych przypadłości są sposoby.

Reklama

Przetłuszczają się

Skóra głowy pod czapką często się przegrzewa. Powoduje to wzmożoną pracę gruczołów łojowych. Włosy na całej długości pokrywają się łojem i wyglądają nieświeżo.

Co robić? Codziennie myj włosy. Zrezygnuj z odżywek bez spłukiwania. Ogranicz kosmetyki do stylizacji - odstaw woski, pasty i preparaty nabłyszczające. Używaj teraz lekkich pianek, płynów do układania fryzur i delikatnych lakierów. Jeżeli jest to możliwe, stosuj je tylko na włosy wychodzące spod czapki.

Są matowe

Przyczyną utraty blasku często bywa przesuszenie włosów. Jest ono spowodowane przebywaniem w przegrzanych pomieszczeniach lub nadużywaniem kosmetyków do stylizacji włosów.

Co robić? Bardzo dokładnie spłukuj szampon i odżywki. Do ostatniego płukania (najlepiej w chłodnej wodzie) dodaj sok z cytryny. Przynajmniej raz w tygodniu zafunduj włosom nawilżającą maseczkę. Susz czuprynę chłodnym powietrzem.

Elektryzują się

Jeżeli po zdjęciu czapki twoje włosy stają dęba, oznacza to, że zostały naelektryzowane. To nie tylko problem estetyczny, bo mikrowyładowania, do których wtedy dochodzi, uszkadzają łuski włosa.

Co robić? Po myciu włosów zawsze nakładaj odżywkę. Gdy masz włosy tłuste, wybieraj lekkie balsamy lub spraye. Na suche nakładaj odżywcze maski. Zawsze noś ze sobą małe opakowanie serum do włosów i wcieraj odrobinę w niesforne kosmyki.

Zawsze piękne

- Włosy czesz szczotkami z naturalnego włosia lub metalowym grzebieniem. Plastikowe narzędzia elektryzują kosmyki.

- Podczas suszenia suszarką zawsze kieruj strumień powietrza od czubka głowy ku końcówkom włosów.

- Raz na miesiąc zrób włosom peeling, który oczyści je z resztek kosmetyków do stylizacji. Takie preparaty kupisz w drogeriach.

Jolanta Głodowska

Dowiedz się więcej na temat: włosy | czapki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje