Przejdź na stronę główną Interia.pl

Włoski (nie tylko) dla początkujących

Depilacja. Nie lubimy jej, ale nie wyobrażamy sobie bez niej życia. Metody są różne, każda ma plusy i minusy. Jak osiągnąć idealny efekt gładkości bez zagryzania warg i zaciskania pasa?

Jeśli chcesz zwrócić na siebie uwagę, nie depiluj się! Gdy na tegorocznym rozdaniu Złotych Globów aktorka Monique Imes pokazała owłosione nogi, wybuchł skandal. Większość kobiet nie zostawiła na niej suchej nitki. Ciemnoskóra zdobywczyni Oscara za kobiecą rolę drugoplanową w filmie "Precious" nie przejęła się krytyką, ale wytłumaczyła swoje zachowanie: „Gwiazdy przyzwyczaiły nas do tego, że na galach pokazują się od jak najlepszej, ale nie ludzkiej strony. Chciałam udowodnić, że my, aktorki, jesteśmy normalnymi kobietami, które mają włosy na nogach”.

Reklama

A jednak, według danych firmy Gillette, ponad 80 procent kobiet na świecie deklaruje, że źle się czuje z niewydepilowanym ciałem. Usuwanie włosków traktują jak zabieg pierwszej potrzeby.

– Kobiety nie przepadają za tą czynnością. Ale chcąc nie chcąc, depilują się i dlatego potem z zajadłością oficerów śledczych ścigają te, które tego nie robią – komentuje Kristina Vanoosthuyze, ekspert naukowy z centrum innowacyjnego firmy Gillette w Readius pod Londynem.

Mokra robota

Nogi, pachy, bikini golimy najczęściej tradycyjną maszynką. Według firmy Gillette sięga po nią 80 procent kobiet na całym świecie! Dlaczego? Bo golenie jest szybkie i łatwe. To doskonała metoda dla debiutantek, nastolatek i młodych kobiet. I one najchętniej z niej korzystają. Lubią ją też globtroterki i bizneswomen, bo maszynka zmieści się w każdej kosmetyczce. Zapominalskie kupują na lotnisku męskie wersje. Ale potem chętnie wracają do własnych, dopasowanych do krągłości i załamań kobiecego ciała.

Minigolarka Isana wygląda wręcz jak zabawka, a służy do usuwania włosków z okolicy bikini. Maszynki dla kobiet nie mogą być za ostre, ale powinny być superdokładne. Bo nasza skóra jest cienka, skłonna do podrażnień, a zarost delikatny i przez to trudniejszy do usunięcia.

By ułatwić tę czynność, firma Gillette wyposażyła maszynkę Venus Breeze w pasek z żelem zmiękczającym. Zwilżasz ją wodą i nie potrzebujesz dodatkowo pianki do golenia. Ani mydła! Wiele z nas grzeszy, stosując je zamiast pianek i żeli ze składnikami nawilżającymi i łagodzącymi. Skóra przed goleniem nie może być podrażniona, świeżo opalona czy skaleczona.

– Wcześniej radzę wziąć prysznic – mówi Kristina Vanoosthuyze. Po kąpieli, zwłaszcza dłuższej, skóra lekko puchnie i wtedy trudniej osiągnąć idealny efekt gładkości. Szybki prysznic przyda się też przed chemiczną depilacją kremem, pianką czy żelem. Preparaty te usuwają włosy tak samo jak maszynki: tylko na powierzchni skóry. Ale rozpuszczają je, nie ucinają. Są przyjemniejsze w użyciu i działają szybciej. Błyskawiczny krem do depilacji nóg Eveline wystarczy trzymać na skórze tylko trzy minuty! Zwolenniczki tej metody twierdzą, że kremy do depilacji działają łagodniej od maszynki, którą można się skaleczyć. Przeciwniczki ostrzegają, że zawarta w nich chemia może uczulać. Ale do skóry wrażliwej – na twarzy, w okolicach bikini i pod pachami – powstają specjalne superdelikatne kremy, zawierające mniej składników chemicznych, a więcej pielęgnacyjnych. Tak jak i maszynki są z pewnością dobre dla kobiet z rozszerzonymi naczynkami, bo ich skóra wymaga metody nieinwazyjnej. Niestety, mają jedną wadę: gładkie ciało szybko pokryje odrastająca, kłująca szczecinka.

Włosek po wosku

Alternatywa dla golenia i rozpuszczania? Wyrywanie włosów, czyli epilacja. Najpopularniejsza – woskiem. Włoski odrastają, ale po każdym zabiegu są coraz słabsze. Bo wyrywamy je z cebulką. Do epilacji w gabinecie używany jest wosk ciepły, do użytku domowego przeznaczone są plastry z zimnym woskiem. Ciepły dobrze rozgrzewa i rozpulchnia ciało, dlatego włosy łatwo wyrywać. W domu to trochę trudniejsze, ale jak mówią znawczynie tematu, wszystko jest kwestią wprawy. Gotowe plastry należy podgrzać w dłoniach, są wtedy dużo łatwiejsze do przyklejania. A im lepiej plaster przylgnie do ciała, tym dokładniej przykleją się do niego włoski i tym więcej ich usuniemy.

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje