Reklama

Reklama

W jakiej kolejności nakładać kosmetyki?

Czy na pewno wiesz, jak to się robi po kolei? Pielęgnacja i wykonanie makijażu rządzą się pewnymi zasadami. Oto krótka powtórka.

Robiąc to z głową, zwiększasz skuteczność działania preparatów i przedłużasz trwałość makijażu. 

Reklama

Pielęgnacja twarzy

Ogólna zasada brzmi tak: od najlżejszego do najtreściwszego kosmetyku. Na początek tonik lub mleczko do demakijażu, potem serum, oczywiście odpowiednie dla twojej cery. Nałożone na krem nie wniknie już tak głęboko w skórę, a przecież o to właśnie chodzi. Najlepiej stosować je na noc, zwłaszcza z wit. C. Odczekaj 5-10 minut i posmaruj twarz kremem, który zabezpieczy aktywne składniki wewnątrz skóry.

Olejki do twarzy (wystarczy niewielka ilość) stosuj po użyciu kremu na miejsca najbardziej wysuszone. Na dzień jako ostatni nakładaj krem z filtrem. 

Kosmetyki kolorowe

Po nałożeniu kremu poczekaj, aż dobrze się wchłonie i nałóż podkład. Potem korektor - a to dlatego, że lepiej wiąże się z bazą lub fluidem. Jeśli  stosujesz puder brązujący, teraz jego kolej. Dopiero potem omieć policzki różem i sypkim pudrem. Następnie podkreśl brwi, nałóż cienie, użyj kredki i tuszu. Pomaluj usta i gotowe.       

IK

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje