Reklama

Reklama

Usta: Jak ująć im lat

Pielęgnację ust rozpocznij od ich wygładzenia. Przesuszone i spierzchnięte nie wyglądają dobrze. Peeling możesz kupić w drogerii albo przygotować w domu. Wymieszaj łyżkę brązowego cukru z łyżeczką oliwy oraz łyżką soku z cytryny lub pomarańczy.

Nałóż papkę na wargi i masuj palcem, okrężnymi ruchami, 3–5 minut. Możesz użyć miękkiej szczoteczki do zębów. Masaż pobudzi krążenie i produkcję kolagenu, który odpowiada za jędrność ust. Potem zmyj peeling chłodną wodą.

Dobrze nawilżone

Reklama

Na odwodnionych wargach szybciej tworzą się zmarszczki. Chroń usta przed przesuszeniem, aby długo wyglądały młodo. Na spierzchnięte nakładaj miód. Pozostaw na kilka minut, a następnie obliż wargi. Doskonałe właściwości nawilżające i wygładzające mają też olejki oraz świeży sok z aloesu. Odetnij kawałek liścia, przekrój go wzdłuż i posmaruj usta miąższem.

Bez zmarszczek palacza

Najbardziej postarzające są zmarszczki wokół ust. Najwcześniej powstają u osób palących papierosy, ale z wiekiem wszyscy jesteśmy na nie podatni. Aby opóźnić ten proces, często się uśmiechaj. Pomogą także specjalne ćwiczenia.

Zaciśnij usta w taki sposób, aby czerwień wargowa stała się niewidoczna. Utrzymaj napięte mięśnie przez 10 sekund. Rozluźnij. Ściągnij usta w dziubek, jakbyś chciała kogoś pocałować.

Wytrzymaj 10 sekund. Teraz je rozchyl i staraj się wysunąć jak najdalej do przodu. Policz do dziesięciu. Każde ćwiczenie powtórz 3-4 razy. Wykonuj je codziennie, a szybko zobaczysz efekt.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje