Przejdź na stronę główną Interia.pl

Ubierz swoje włosy...

... czyli jakie dodatki do włosów sprawdzą się w walentynkowy wieczór?

Walentynki to święto wszystkich zakochanych. To okazja, do której warto dobrze się przygotować, ponieważ takie chwile na zawsze pozostaną zapisane w pamięci. Wszystko powinno być więc dopięte na przysłowiowy "ostatni guzik". Idealnie dobrana sukienka, eleganckie, ale jednocześnie wygodne buty, szykowna torebka i... ty sama - w pięknie ułożonej fryzurze i nieskazitelnym makijażu.

Reklama

Ale czy to, aby na pewno wszystko? Jeśli w istocie chcesz, aby twój wygląd tego dnia był stylem naprawdę olśniewającym, to z całą pewnością nie powinnaś zapominać o tym, co - z pozoru może wydawać się niezbyt istotne - ale w praktyce nadaje urokowi każdej stylizacji. A o czym mowa? O dodatkach naturalnie! Jak w takim razie powinnaś "ubrać" swoje włosy, aby nadać fryzurze dodatkowego charakteru? Kiedy wpiąć spinki, a kiedy założyć przepaskę? Jaka fryzura może pozwolić sobie na wysokie upięcia, a do jakiej będzie pasować diadem?

Dodatki to bardzo ważny aspekt każdej stylizacji. Nawet najpiękniejsza sukienka z dość głębokim dekoltem, aby była kreacją całkowicie powalającą, będzie potrzebowała otoczenia subtelnej ozdoby w stylu delikatnego łańcuszka czy nawet wyrazistej, kobiecej kolii. Taka sama zasada tyczy się "ubioru" Twoich włosów.

Spinki

Spinki to chyba najbardziej klasyczny, a zarazem bardzo popularny sposób, na podpięcie niesfornych kosmyków. Niemniej jednak spinka jest także świetnym rozwiązaniem w przypadku, kiedy pragniemy nadać włosom delikatnego, subtelnego uroku. By jednak uzyskać tego rodzaju efekt, powinnaś wyposażyć swoją kosmetyczkę w odpowiedni rodzaj ozdób. Z całą pewnością jednym z najbardziej dziewczęcych, a zarazem eleganckich dodatków są spinki - wsuwki, zdobione połyskującymi kamieniami.

Jak zgodnie twierdzą wszyscy eksperci Kliniki Handsome Men, ten rodzaj spinek może być użyty przy każdej, dowolnej stylizacji i to bez względu na rodzaj studniówkowego designu czy nawet długości pasm. Warto jednak zauważyć, że zdobione delikatnymi aplikacjami spinki - wsuwki, najlepiej sprawdzą się w przypadku podpięcia kosmyków stanowiących część grzywki, a zatem w momencie, kiedy będą one wpinane tuż nad linią ucha.

Opaski

Klasyczna opaska to nic innego, jak tylko odpowiednio wyprofilowany kawałek plastiku zakładany na włosy. I być może to właśnie jej niezwykle prosta konstrukcja sprawiła, że ten rodzaju ozdób pokochały i wciąż uwielbiają kobiety na całym świecie! Niemniej jedna, biorąc pod uwagę fakt mnogości rodzajów opasek, warto zauważyć, że nie każda z nich dobrze sprawdzi się podczas wieczoru walentynkowego. I chociaż z całą pewnością cienka, czarna plastikowa opaska zdobiona świecącymi drobinkami będzie genialną wręcz ozdobą na co dzień, to jednak w przypadku walentynek może nie wypaść już wystarczająco efektownie.

Na jaki więc rodzaj opaski powinnaś "postawić"? Z całą pewnością jednym z najbardziej polecanych modeli będą przepaski, które tworzą dwa bądź trzy, cieniutkie druciki zbiegające się ze sobą na dole opaski i w ten sposób stanowiące jedną, całą konstrukcję. Ten rodzaj ozdób oprócz niezwykle subtelnego, eleganckiego wydźwięku, jest również bardzo romantyczny. Taki styl wspaniale sprawdzi się zwłaszcza na włosach długich i pół - długich, najlepiej ułożonych we fryzurę w rodzaj bardzo modnej ostatnio, lekkiej fali. Warto zauważyć, że zdecydowana część takich właśnie przepasek na włosy, posiada ponadto równie subtelne aplikacje pod postaciami prześlicznych, mieniących się kryształków, które dodatkowo wzbogacą nowy design twoich włosów.

Grzebyki

Wpinane grzebyki to włosów to rodzaj ozdób posiadających już swoją historię. Niegdyś ten rodzaj dodatków wykonywany był ze szlachetnych kruszców, dodatkowo zdobionych drogimi kamieniami. Wówczas na piękne grzebyki stać było wyłącznie wybrane kobiety. Na szczęście jednak czasy się zmieniają i dziś na zakup pięknego, efektywnego grzebyka pozwolić może sobie każda młoda, dbająca o swój wygląd kobieta.

Grzebyki, które rzecz jasna świetnie sprawdzą się na romantycznym wieczorze walentynkowym, polecane są zwłaszcza do włosów długich i pół - długich. Poza tym najlepiej sprawdzą się one w postaci dodatku do wysokiego, efektywnego upięcia. Z racji na fakt, że jest to rodzaj ozdoby, która powinna grać na fryzurze tak zwane "pierwsze skrzypce", możesz spokojnie pozwolić sobie na wybór grzebyka, który będzie bogato zdobiony. Obecnie na rynku dostępne są więc grzebienie wzbogacane aplikacjami takimi jak między innymi perełki, korale, świecące dżeciki, a nawet efektowne, farbowane piórka. Oczywiście warto zauważyć, że podczas wyboru zdobionego grzebyka, należy mieć na uwadze nie tylko upięcie, ale również rodzaj kreacji, w której wystąpimy.

Diademy

Klasyczne diademy to już rodzaj ozdoby niezwykle eleganckiej. To rodzaj przepaski, która jest jednak zdecydowanie krótsza i swoim zasięgiem obejmuje wyłącznie część włosów. Diadem od opaski różni również ilość umieszczonych ozdób. O ile w przypadku przepaski zalecana jest ich mniejsza ilość, o tyle w przypadku diademu możemy pozwolić sobie na małe szaleństwo, a to właśnie z racji na fakt niewielkich rozmiarów tego rodzaju ozdoby.

Diademy polecane są zwłaszcza dla fryzur wysoko upinanych, a najlepiej, jeśli uczesania posiadają dodatkowo grzywkę. W takiej sytuacji ozdoba świetnie oddzieli część włosów stanowiących grzywkę, od pozostałej część wysokiego upięcia. W sklepach możesz spotkać diademy zdobione za pomocą błyszczących koralików jak i efektywnych kryształków. Niekiedy są one wzbogacane również malutkimi listkami, a nawet subtelnymi piórkami. Inną formą tego rodzaju dodatków są również mini - korony, a więc ozdoby posiadające gabaryty diademu, lecz stylizowane po prostu na królewskie korony. Z racji na fakt, że jest to chyba najbardziej elegancki rodzaj dodatków, nie zaleca się jego łączenia z inną biżuterią do włosów, ponieważ wówczas możesz narazić się na efekt przysłowiowego " przesytu".

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje