Reklama

Reklama

Twarz młodsza o 10 lat

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji przywrócimy skórze sprężystość.

Bez cieni i obrzmień

Z wiekiem skóra pod oczami staje się cieńsza. Dlatego płytko położone naczynka tworzą ciemne podkówki. Jeśli wzmocnimy i ujędrnimy skórę, cienie zbledną. Kremy pod oczy powinny więc zawierać składniki poprawiające krążenie, np. wyciąg z miłorzębu, kasztanowca, świetlika oraz witaminę C.

Spłycone zmarszczki

Reklama

By cera oparła się zmarszczkom, musi być dobrze nawilżona. Stosujmy więc kremy i maseczki ze składnikami zatrzymującymi wodę w naskórku. Z głębokimi bruzdami dobrze radzi sobie kwas hialuronowy. Wypełnia je bowiem od wewnątrz. Siateczkę drobnych zmarszczek oraz kurze łapki wygładzi kolagen.

Lepsza elastyczność

Zdrowy sen i spacery na świeżym powietrzu mają ogromny wpływ na wygląd naszej skóry. Niedosypianie i brak tlenu powodują, że przybywa nam zmarszczek, owal twarzy opada, skóra traci sprężystość i wiotczeje. Starajmy się więc przesypiać osiem godzin na dobę i codziennie spędzajmy przynajmniej godzinę na świeżym powietrzu. Pamiętajmy też o przewietrzeniu sypialni przed snem.

Odzyskany owal

Z wiekiem zarys twarzy staje się mniej wyraźny, ponieważ skóra wiotczeje i opada. Aby spowolnić ten proces, musimy pobudzić produkcję kolagenu. Odpowiada on bowiem za sprężystość, jędrność i nawilżenie skóry oraz za odnowę jej komórek. Do wytwarzania tego składnika organizm skłonimy za pomocą masażu twarzy.

Możemy go wykonywać podczas codziennego nakładania kremu. Delikatnie masujmy owal twarzy od brody w kierunku uszu. A w całą twarz nie wcierajmy, lecz wklepujmy kosmetyk, aby pobudzić krążenie krwi. Pamiętajmy też o właściwym wyborze kremów i maseczek. Powinny one zawierać odmładzające składniki, m.in. kwas hialuronowy i witaminy.

Świetlista cera

Aby skóra odzyskała promienny wygląd i jednolity koloryt, raz lub dwa razy w tygodniu złuszczajmy martwy naskórek peelingiem. Możemy przygotować go w domu, np. z łyżki cukru, łyżeczki mielonej kawy oraz soku z cytryny i oliwy. Płynnych składników powinno być tyle, aby powstała gęsta papka. Masujmy nią twarz i szyję okrężnymi ruchami, a potem spłuczmy ciepłą wodą.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje