Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Trwałe hybrydy w modnym kolorze: pięć zasad, gdy robisz je w domu

Paznokcie hybrydowe możemy zrobić same w domu, należy jednak pamiętać o paru zasadach, by nie zniszczyć płytki, a efekt dorównywał profesjonalnemu wykonaniu wprost z salonu kosmetycznego. Warto również wiedzieć, jakie trendy w stylizacji paznokci będą obowiązywały na wiosnę.

Zalety hybryd

Chyba już żadna kobieta, która choć raz wypróbowała lakiery hybrydowe, nie ma wątpliwości, że są o niebo lepsze od tych zwykłych. Przemawia za nimi przede wszystkim trwałość. Taki lakier nie odpryskuje, nie pęka i się nie łuszczy, a pozbywamy się go dopiero, gdy urosną nam paznokcie. Do tego za ich wyższością zdecydowanie przemawia intensywne napigmentowanie czy szeroki wybór połyskujących i matowych kolorów. Dużo łatwiej także tworzyć na nich ciekawe stylizacje.

Jak wybrać dobry lakier hybrydowy?

Reklama

Lakier hybrydowy powinien być elastyczny, dzięki zastosowaniu specjalnie dobranych oligomerów. Ważna jest również jego zdolność do łączenia się z bazą oraz szybkość utwardzania pod lampą LED lub UV-LED. Po utwardzeniu na paznokciu powinna pozostawać warstwa dyspersyjna, czyli lepka powierzchnia, która zapewni przyczepność kolejnej warstwie produktu. Dobry lakier hybrydowy nie będzie odpryskiwać (pod warunkiem, że prawidłowo przygotowaliśmy płytkę paznokcia przed malowaniem). Z kolei baza i top powinny być odporne na żółknięcie, a także zarysowania i ścieranie. Paznokcie nie powinny tracić połysku. Warto również sprawdzić, jak szybko lakier odmacza się w acetonie.

Wybór koloru

W sezonie wiosenno-letnim będziemy stawiać na pastelowe kolory. Stylizacja paznokci powinna przywodzić na myśl lekkość i świeżość kwiatów. Na wybiegach dominował ciepły róż, liliowy fiolet oraz mięta i to właśnie na te kolory mają się znaleźć na paznokciach nadchodzącej wiosny. Warto wypróbować nową kolekcję hybryd z serii Flexy marki Silcare, która pojawi się na rynku już wkrótce. W zestawie Folk Power Hybrid Gel Set znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy do zrobienia idealnej stylizacji: Base & Top 2in1 Hybrid Gel, czyli produkt, który spełnia jednocześnie funkcję bazy i topu oraz trzy lakiery hybrydowe w najmodniejszych kolorach.

Przygotowanie paznokci

Najpierw należy delikatnie zmatowić blokiem polerskim płytkę paznokcia. Nie róbmy tego zbyt mocno i długo, gdyż możemy ją osłabić. Następnie przemywamy płytkę płynem odtłuszczającym, czyli cleanerem. Usuwamy również skórki, by nie połączyły się z lakierem. Te odstające wystarczy poobcinać cążkami lub usunąć przy pomocy preparatów zmiękczających. Odpowiedni kształt nadajemy paznokciom, używając do tego papierowego lub szklanego pilniczka. Tak przygotowane płytki są gotowe do pomalowania. 

Nakładania lakierów hybrydowych

W pierwszej kolejności nakładamy bazę, która wyrówna płytkę i wydłuży trwałość stylizacji. Utwardzamy ją pod lampą UV-LED lub LED. Następnie malujemy lakierem hybrydowym, pamiętajmy jednak, by nakładać go jak najmniej. Warstwa powinna być cienka, w innym przypadku lakier może zacząć odpryskiwać. Ponownie wsadzamy dłonie pod lampę. Czas utwardzania poszczególnych warstw zależy od producenta. Czynność możemy powtórzyć dwu- lub trzykrotnie, by osiągnąć pełne krycie. Uważajmy, by nie dotknąć pędzelkiem skórek, gdyż efekt będzie nieestetyczny, a w dodatku lakier zacznie odpryskiwać. Jeśli nie uda nam się idealnie pomalować paznokci za pierwszym razem, to lepiej zmyć lakier cleanerem i powtórzyć czynność. Na szczęście utwardzone już warstwy pozostaną nietknięte, zmyjemy więc tylko tę najświeższą. Na końcu nakładamy top, który utrwali stylizację, a następnie po raz ostatni wsuwamy palce pod lampę. Po utwardzeniu zmywamy cleanerem warstwę dyspersyjną.Artykuł powstał we współpracy z marką Silcare.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje