Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Sztuka mycia włosów

Dlaczego, mimo że używasz bardzo dobrych szamponów, twoim włosom brakuje witalności? Bo, zdaniem fryzjerów, nie umiemy ich prawidłowo myć!

Jak prawidłowo myć włosy?

Reklama

Mycie

Nie lej szamponu bezpośrednio z butelki na włosy. Nałoż niewielką porcję kosmetyki na dłonie i dopiero na włosy. Szampon nanieś najpierw na czubek głowy. Pamiętaj jednak, że myjesz głównie skórę głowy, włosom wystarczy, że przemyje je piana. Masuj skórę kolistymi ruchami. Nie drap skóry zbyt mocno.

Płukanie

Kosmetyk musisz bardzo dokładnie spłukać, jeśli tego nie zrobisz, jego resztki obciążą włosy a gdy wyschną, będą przypominały łupież. Płucz zatem głowę minimum 3 minuty, zawsze ciepłą wodą, zawsze w kierunku "z włosem". Zbyt gorąca lub za zimna woda nie spłucze dobrze preparatu, a pobudzi tylko gruczoły łojowe.

Odżywanie

Używając odżywki, nakładaj ją wyłącznie na włosy (nie skórę!). Spłucz po odczekaniu chwili.

Suszenie

Osusz włosy ręcznikiem, ale nie trzymaj ich zbyt długo w turbanie, gdyż to otwiera łuski włosowe. Mokre kosmyki rozczesuj delikatnie grzebieniem. Pamiętaj, że mokre włosy są bardzo delikatne, dlatego obchodź się z nimi ostrożnie, jeśli nie jest to konieczne, nie używaj suszarki.

JOG

Tele tydzień 28/2011

Dowiedz się więcej na temat: włosy | mycie włosów

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje