Sześć sposobów na dogłębne nawilżenie skóry

O odpowiednim nawilżaniu skóry powinna pamiętać każda kobieta. Nie ma znaczenia, jaki masz rodzaj cery - nawilżenie to podstawa dobrej pielęgnacji. W jaki sposób zadbać o jej właściwy stan?

Brak odpowiedniego nawilżenia skutkuje szybszym starzeniem się skóry, w związku z czym dobór odpowiedniego środka do pielęgnacji jest niezwykle istotny. Ma to znaczenie zwłaszcza w obecnych czasach, gdy zanieczyszczone powietrze i wszechobecna klimatyzacja uszkadzają barierę lipidową skóry, a te czynniki skutkują przeznaskórkową utratą wody.

Poszukując odpowiedniego kremu, trafiamy na całą masę ofert, w której łatwo się pogubić. Z tego powodu wiele kobiet, które nie dysponują czasem na analizowanie wszystkich kosmetyków, stara się wybrać preparat opisywany jako najbardziej skuteczny. Takie podejście niestety jest błędne.

Wybierz kosmetyki najlepsze dla twojej cery

Uniwersalny krem nawilżający niestety nie istnieje. Kosmetyk idealny dla jednej z nas, u drugiej może wręcz pogorszyć stan skóry.

Dlatego tak ważne jest, by dobierając odpowiedni krem, brać pod uwagę indywidualne cechy, czyli rodzaj cery, tendencję do alergii, wiek skóry i styl życia.

Nie ograniczaj się do jednego rodzaju

Gdy już uda ci się znaleźć odpowiedni dla siebie krem nawilżający, pamiętaj, żeby stale obserwować swoją cerę i reagować w przypadku jakichkolwiek zmian. Zapotrzebowanie na nawilżenie zmienia się wraz z wieloma czynnikami.

- Kobiety lubią stosować kosmetyki, testować nowe produkty bo niejednokrotnie nowy zakup poprawia ich samopoczucie, powoduje, że czują się zadbane i atrakcyjne. Jeśli kobieta twierdzi, że od lat stosuje ten sam krem to można tylko dziwić się, że zamyka sobie drogę do wykorzystania nowatorskich technologii i nie chce wykorzystać skutecznych metod dbania o skórę co szczególnie jest istotne w aspekcie anti-aging - mówi lek. med. Bożena Bierzniewska, specjalista dermatolog, ekspert Eveline Cosmetics. Na wygląd i kondycję skóry wpływa między innymi zmieniająca się pora roku, a także otoczenie, w którym przebywamy na co dzień. Bardzo ważne jest, by wymienić krem nawilżający wraz ze zmianą stanu skóry. Nie ograniczaj się do jednego rodzaju kosmetyku!

Dbaj o dodatkowe nawilżenie

Niektóre okoliczności wymagają dodatkowego wspomagania skóry. Nie wystarczy, że nałożysz krem rano i wieczorem - w wyjątkowych sytuacjach skóra może wymagać nawilżenia nawet kilkukrotnie w ciągu dnia!

Pracujesz w klimatyzowanym biurze lub też często przebywasz w takich pomieszczeniach? Powinnaś pamiętać, by krem nawilżający mieć zawsze ze sobą. Podobnie sprawa ma się w przypadku mocno ogrzewanych lokali - w takich miejscach wilgotność spada poniżej 40 procent, skóra wysusza się dużo szybciej i z tego powodu również powinna być częściej nawilżana.

Dodatkowej pielęgnacji możesz wymagać także w trakcie podróży samolotem. Uważaj, tam wilgotność powietrze może spaść nawet do 10 procent. Dlatego w trakcie dłuższego lotu warto zadbać o to, by w bagażu podręcznym umieścić mały pojemniczek z kremem.

Każdy rodzaj skóry potrzebuje nawilżania

Spora część kobiet żyje w przeświadczeniu, że tłusta skóra nie potrzebuje nawilżania. Ten pogląd bierze się z mylnego przekonania, że produkowane przez skórę sebum dodatkowo ją nawilża.

Tymczasem produkcja sebum nie ma żadnego związku z odpowiednim nawilżeniem skóry, a cera przetłuszczająca się bardzo często domaga się kremu. Na szczęście na rynku dostępne już są kosmetyki, które rozwiązują zarówno problem nawilżenia, jak i tłustej skóry. Taka pielęgnacja stanowi jeden z podstawowych zabiegów hamujących starzenie się skóry. Należy o tym pamiętać, by w odpowiedni sposób dbać o każdy rodzaj cery.

Woda nie nawilża skóry

Wbrew powszechnym opiniom woda nie jest dobrym nawilżaczem dla skóry, a nawet wręcz przeciwnie - może ją wysuszać.

Po ochlapaniu twarzy wodą powinnaś pamiętać o przetarciu jej chusteczką. W wyniku ciepła cząsteczki wody mogą odparować, wyciągając wilgoć również z naskórka.

Nawilżanie powinno być procesem, dzięki któremu woda wniknie w głąb skóry. Zwykłe zamoczenie twarzy w wodzie po prostu nie wystarczy.

Nie zapominaj o regularności

Jedną z najważniejszych zasad przy każdego rodzaju pielęgnacji stanowi regularność. Podobnie jest z nawilżaniem - aby odpowiednio zadbać o skórę, należy pamiętać, by stosować krem przynajmniej dwa razy dziennie. W innym wypadku nasze starania niestety nie będą trwałe.

Im wcześniej zadbasz o odpowiednią pielęgnację swojej skóry, tym dłużej będziesz mogła cieszyć się piękną cerą. Bardzo ważne jest, by pamiętać o regularności, dobraniu właściwych kosmetyków i obserwowaniu reakcji skóry na zmieniające się warunki. Właściwa pielęgnacja zagwarantuje ci zdrową i młodą skórę na lata.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje