Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Sposoby na wiosenne kłopoty z włosami

Wystarczą proste sposoby i domowe kosmetyki, by znów zachwycać zdrowymi, gęstymi i lśniącymi włosami

Gdy są przesuszone

Takim włosom brakuje nawilżenia i odżywienia. Są także przesuszane złymi nawykami:

Reklama

Myj i mocz włosy jak najrzadziej - tylko gdy potrzebujesz;

Stosuj szampony mocno nawilżające i odżywcze (z olejkami)

Stosuj odżywkę do włosów i maseczkę z olejem rycynowym

Składniki: 3 łyżki płynnego miodu, 3 łyżki oleju rycynowego, kapsułka A+E

Jak zrobić?  Wymieszaj ze sobą składniki. Nałóż na wilgotne włosy, załóż czepek foliowy, okręć głowę ręcznikiem. Minimum po 2-3 godzinach umyj włosy. Maseczkę stosuj przed każdym myciem głowy. Efekty widać  od razu.

Gdy się puszą

Co robić, by się nie puszyły? Używaj kosmetyków anti-frizz  z woskiem - nadadzą włosom  poślizg, gładkość i je obciążą. Śpij na jedwabnej poduszce  - włosy mniej się niszczą. Susz zimnym nawiewem suszarki.

Przetłuszczają się

Powodem jest wzmożona aktywność gruczołów łojowych. Używaj szamponu oczyszczającego. Jest bez olejków, bez silikonów. Podczas mycia delikatnie masuj skórę i spłucz letnią wodą, by nie pobudzać gruczołów do pracy. Susz włosy letnim nawiewem, nie dotykaj ich dłońmi, nie zakładaj kapeluszy czy chustek.

Gdy wypadają

Włosy nadmiernie wypadają, gdy organizmowi brakuje substancji utrzymujących cebulki włosowe w dobrej kondycji. Włącz do diety kasze: jaglaną, gryczaną, jęczmienną; kakao; brokuły; sezonowe owoce; fasolkę szparagową; czerwone mięso; podroby (np. wątróbkę) Stosuj wcierkę z ziaren kozieradki. Aby efekty były widoczne, nie krócej niż 3-4 tygodnie.

 Składniki: 1 łyżeczka zmielonych ziaren kozieradki, 1 szklanka wrzątku

Jak zrobić?  Zalej kozieradkę wrzątkiem. Parz pod przykryciem przez 15 minut. Poczekaj, aż ostygnie i wetrzyj w skórę głowy. Pozostaw na 2 godziny i umyj głowę. Stosuj przed każdym myciem głowy.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje