Reklama

Reklama

SPF: Dlaczego warto stosować kremy z filtrem?

Nie tylko w słoneczne dni skóra jest narażona na szkodliwe promieniowanie UV. By temu zapobiec, istotne jest codzienne stosowanie kremów z filtrem.

Co oznacza skrót SPF?

SPF to skrót od sun protection factor co dosłownie oznacza wskaźnik ochrony słonecznej. Obok tego skrótu występuje liczba określająca, o ile dłużej skóra może być wystawiona na słońce w porównaniu ze stanem, gdy skóry nie ochrania żaden filtr. Przykładowo, jeśli krem jest oznaczony jako SPF 50, to ten czas jest wydłużony 50 razy.

Dlaczego warto stosować SPF?

Reklama

Promieniowanie słoneczne ma negatywny wpływ na wygląd skóry. Przede wszystkim przyczynia się do jej szybszego starzenia oraz powoduje choroby nowotworowe skóry. Dlatego tak ważna jest jej ochrona. Doskonałym sposobem jest stosowanie kremów z filtrem. Jest to prosty krok pielęgnacyjny, który oprócz ochrony słonecznej nawilża oraz walczy z niedoskonałościami.

Kremy z filtrem hamują uszkodzenia włókien kolagenowych i w ten sposób zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry. Ponadto są jedynym skutecznym sposobem w walce z przebarwieniami, a do tego stanowią ochronę przed rumieniem i oparzeniami słonecznymi. Istotne jest to, by krem z filtrem stosować codziennie przez cały rok, nawet w pochmurne dni.

Jaki krem wybrać?

Wybierając krem z filtrem, należy zwracać uwagę na to, czy jest on wodoodporny oraz foto i termostabilny, czyli upewnić się, czy nie traci swoich właściwości zatrzymywania promieni słonecznych pod wpływem wody, ultrafioletu oraz wysokiej temperatury.

Jeśli chodzi o wybór kremu z filtrem do codziennego użytku, to z pewnością sprawdzi się SPF 30 lub SPF 50. W momencie wystawiania skóry na słońce w znacznie dłuższym czasie niż na co dzień, to tutaj istotne jest zaopatrzenie się w krem o znacznie większej ochronie, czyli SPF50+. 

Warto jeszcze zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię. Podczas zakupu najlepiej postawić na produkty, które zawierają szerokie spektrum ochrony, czyli chronią nie tylko przed promieniami UVB, ale także przed UVA. 

Jak stosować kremy z filtrem?

Krem z filtrem należy stosować przed nałożeniem makijażu, ale po wchłonięciu kremu nawilżającego. Powinien to być końcowy etap codziennej pielęgnacji. By krem spełniał swoje zadanie, należy nałożyć go w odpowiedniej ilości. Rozwiązaniem jest rozprowadzenie kremu z filtrem na całej długości palca wskazującego oraz serdecznego. Taka porcja powinna chronić przed szkodliwym promieniowaniem. Zaleca się, by produkt dokładać co dwie godziny. Jest to zdecydowanie utrudnione w przypadku wcześniejszego nałożenia makijażu. Wyjściem z tej sytuacji jest stosowanie mgiełek z filtrem. 

Wbrew pozorom w pochmurne dni skóra również jest narażona na promieniowanie słoneczne, dlatego kremy z filtrem należy stosować przez cały rok. Idealnie chronią przed przebarwieniami, oparzeniami, a nawet zmarszczkami. 

Czytaj więcej:
OPALENIZNA BEZ OPALANIA

JAK USUNĄĆ PRZEBARWIENIA NA TWARZY DOMOWYMI SPOSOBAMI?

WYBIELANIE ZĘBÓW DOMOWYMI SPOSOBAMI

ZBAWIENNY WPŁYW OCTU JABŁKOWEGO NA SKÓRĘ

Siostra Izobara zastąpi Rafała Brzozowskiego na Eurowizji?! Tylko w RMF FM wykonała cover singla Whitney Houston "I Will Always Love You"

Zobacz także:

Dowiedz się więcej na temat: krem z filtrem | krem do twarzy z filtrem

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje