Przejdź na stronę główną Interia.pl

Smoky eye na dzień

Taki makijaż oczu jest niezwykle efektowny i, na szczęście, istnieje nie tylko w wersji wieczorowej. Jeśli do jego wykonania użyjesz jaśniejszych cieni i kredki w innym kolorze niż czarny, nie musisz obawiać się zbyt mocnego efektu.

Trzy kroki do smoky eye w wersji na dzień

Krok 1. Cień

Reklama

W dziennym smoky eyes sprawdzą się cienie w kamieniu (beże, pastele, pomarańcz, jasne brązy). Jaśniejszym pokryj ruchomą część powieki w wewnętrznym kąciku. Ciemniejszy, w zewnętrznym kąciku, lekko rozetrzyj tak, aby jaśniejszy cień przechodził w ciemniejszy.

Krok 2. Kreska

Jeśli masz wprawę, kreseczkę na górnej powiece wykonaj dość miękką kredką. Możesz ją też delikatnie rozetrzeć palcem w zewnętrznym kąciku oka. Dla początkujących lepszy będzie eyeliner w pisaku - szary, granatowy.

Krok 3. Tusz

Dokładnie wytuszuj rzęsy, niekoniecznie czarną maskarą. Jeśli nie jesteś kruczoczarną brunetką, lepszy będzie tusz brązowy albo grafitowy. Może wydłużać rzęsy, pogrubiać raczej nie. Brwi pozostaw raczej naturalne.

Nasza rada. Aby makijaż się udał, oprzyj rękę na łokciu i postaw przed sobą lustro. Nie odrywając ręki, rysuj kreseczkę. Na początek możesz ją wykonać od połowy do zewnętrznego kącika.

Dowiedz się więcej na temat: smoky eye | cień do powiek

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje