Reklama

Reklama

Skuteczne sposoby na walkę z trądzikiem

Problemy z cerą kojarzą nam się głównie z dorastaniem. Warto pamiętać, że ten problem dotyczy również osób dorosłych. Poznaj sposoby na pielęgnacje skóry twarzy, dzięki którym odzyska ona wspaniałą kondycję.

Regularne mycie twarzy

Jeśli sądzisz, że codzienne smarowanie skóry kremem jest wystarczającą pielęgnacją,  jesteś w sporym błędzie. Warto używać żelu, który w składzie ma naturalne składniki. Obmywaj twarz wodą oraz nanieś niewielką jego ilość na dłonie i wmasowuj kolistymi ruchami. Czynność powtarzaj dwa razy dziennie.

Nawilżaj swoją skórę

Reklama

Używaj delikatnych żeli, mydła lub specjalnej pasty, która nie wysuszy twojej skóry. Pamiętaj, aby po każdy myciu regularnie ją nawilżać. Jako bazę możesz użyć hydrolatu różanego lub toniku, który bazuje na naturalnych składnikach. Zanim użyjesz jakiegokolwiek kremu dowiedz się jaki posiadasz typ skóry. Jeśli jest ona tłusta to unikaj produktów wysoko nawilżających.

Chroń przed słońcem

Twarzy nie należy narażać na promienie słoneczne, gdyż powodują one szybsze starzenie się skóry. Przy wysokich temperaturach używaj kremów z filtrem minimum 30. W ten sposób zapobiegniesz wydzielaniu większej ilości łoju, a co za tym idzie, niechcianych wyprysków.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje