Reklama

Reklama

Skóra w stresie

Nawał codziennych obowiązków nie sprzyja promiennemu wyglądowi. Zwłaszcza że często nie wystarcza nam czasu na kompletną pielęgnację.

Każda z nas czasem znajduje się w sytuacji, kiedy praca zawodowa i prowadzenie domu pochłaniają nas bez reszty. A przecież zawsze chcemy wyglądać promiennie. 

Skóra daje znak

Poszarzała cera, widoczne drobne zmarszczki, albo wzmożona praca gruczołów łojowych. To oznaki przemęczenia i stresu. Co jeszcze powinno nas niepokoić? Większa niż zwykle skłonność do podrażnień, nasilone objawy przy skórze atopowej czy krostki.

Pielęgnacja

Musisz znaleźć czas na regularną pielęgnację. Każdego wieczora i poranka skórę należy oczyścić, stonizować i nawilżyć. Kosmetyki powinny być dostosowane do potrzeb.

Sen

To najlepsze lekarstwo. W nocy powinnaś spać 7 godzin. Jednak nigdy nie kładź się z makijażem, skóra musi oddychać. 

Makijaż

Wymaga poprawek w ciągu dnia? Najpierw chusteczką odciśnij nadmiar sebum. Dopiero potem nałóż puder. Muśnij tez twarz bronzerem - wydasz się bardziej wypoczęta.

Reklama

Nawilżenie

Każda skóra potrzebuje nawilżenia. Nawet ta tłusta. Wybieraj lekkie kremy na dzień i "bogatsze" na noc. W ciągu dnia odpowiedni poziom nawilżenia pomoże utrzymać woda termalna w sprayu.

Dowiedz się więcej na temat: stres a uroda | pielęgnacja skóry

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje