Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Rozjaśnianie przebarwień

Pojawiają się wraz z wiekiem, a także po intensywnym opalaniu. Nie są ładne, dlatego warto znać sposoby, jak je usunąć.

Plamy znikną w kilka tygodni

Jeśli w czasie urlopu nie chroniłaś skóry kremami z wysokimi filtrami UV, to mogą się na niej pojawić plamy. Ryzyko jest większe, gdy zażywasz leki (np. przeciwbólowe i przeciwzapalne, takie jak ketoprofen, naproksen, piroksykam), stosujesz hormony lub pijesz zioła (np. dziurawiec).

Reklama

Na szczęście przebarwienia można spróbować usunąć, a przynajmniej rozjaśnić o kilka tonów. Służą do tego celu specjalne kosmetyki. Na efekt trzeba jednak poczekać co najmniej miesiąc. Najskuteczniejsze są preparaty z kwasami delikatnie złuszczającymi oraz substancjami blokującymi produkcję melaniny (barwnika w skórze).

Sposoby babci i kosmetyczki

Kiedy tylko pojawią się przebarwienia i jest ich jeszcze niewiele, możesz wykorzystać babcine sposoby, aby je usunąć. Wybielającą moc mają maseczki z ogórka i cytryny oraz sok z pietruszki. Można je stosować także na dłonie. Skuteczniejsze będą jednak zabiegi w salonie u kosmetyczki lub lekarza dermatologa. Peelingi z kwasem ferulowym rozjaśnią plamki, zapobiegają ich powstawaniu.

Jeśli przebarwienia są rozległe, najlepszą metodą ich usuwania będzie COSMELAN. Najpierw w gabinecie specjalista nakłada maskę, a potem w domu korzysta się ze specjalistycznych preparatów. Z kolei laser Palomar MaxG powoduje złuszczenie przebarwionej skóry i likwiduje plamy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje