Reklama

Reklama

​Rozdwajające się paznokcie

Rozdwajające się paznokcie to problem, z którym boryka się bardzo wiele kobiet. Czego brakuje łamliwym płytkom? Przede wszystkim zbilansowanej i bogatej w witaminy diety oraz odpowiedniej pielęgnacji. Niekorzystne warunki zewnętrzne, stosowanie silnych detergentów lub środków z acetonem negatywnie wpływają na ich wygląd.

Raz zaniedbana, odpowiednia kondycja paznokci jest trudna do przywrócenia i wymaga poświęcenia im wiele uwagi i wysiłku. Należy jednak podkreślić, że warto! Zadbane płytki prezentują się estetycznie i o wiele łatwiej wykonać na nich idealny manicure.

Odpowiednia dieta to podstawa

Reklama

Niedobór witamin lub mikroelementów może skutkować nie tylko pogorszeniem się stanu zdrowia, ale również kondycji włosów, skóry i właśnie paznokci. Łamliwość płytek związana jest ściśle z brakiem biotyny, witamin z grupy B oraz A, a także wapnia i cynku. Pamiętaj, by twoja dieta była zrównoważona i pełna warzyw i owoców. 

Dołącz do niej sery, mleko, pietruszkę i sardynki, nie zapominając o śliwkach i czerwonym mięsie, będących najlepszym źródłem wzmacniającego paznokcie żelaza. Odpowiednich mikroelementów dostarczysz także jedząc... galaretkę! Zawarte w żelatynie substancje pozytywnie wpływają na stan płytek, zapobiegając ich rozdwajaniu się.

Pielęgnacja paznokci

Niszczeniu się płytek paznokci możesz przeciwdziałać na wiele prostych sposobów. W każdej drogerii kupisz specjalne preparaty i olejki wzmacniające ich strukturę. Warto zainwestować w sprawdzone, naturalne produkty i stosować je systematycznie. Przydatne mogą okazać się kąpiele w parafinie, podgrzanej oliwie z oliwek lub naparze ziołowym. 

Smaruj dokładnie dłonie kremem nawilżającym po każdym myciu rąk- zapobiegnie to przesuszaniu się paznokci. Zrezygnuj z tipsów, a najlepiej również z lakierów, gdyż nie wpływają one pozytywnie na kondycję płytek. Zamiast tego maluj je codziennie odpowiednią odżywką. Zapomnij o korzystaniu z metalowych pilników! Powodują one mikrouszkodzenia paznokci, a co za tym idzie właśnie ich rozdwajanie się. 

Zwróć uwagę, by zawsze korzystać ze zmywaczy bez acetonu, a prace domowe wykonywać w gumowych rękawiczkach. Nie narażając paznokci na negatywne warunki zewnętrzne pomożesz im pozostać idealnymi na naprawdę bardzo długo.

Zobacz także:
 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje