Reklama

Reklama

Pozbądź się cellulitu

Wraz z nadejściem wiosny zadbaj o siebie. Ujędrnij ciało, staraj się zredukować „pomarańczową skórkę” i wygładź nierówności.

Sięgnij po aktywne kosmetyki

Ułatwią krążenie, usuną toksyny, wodę i tłuszcz. Dwa razy dziennie stosuj kosmetyki ujędrniające. Ich najważniejsze składniki to: algi, bluszcz, miłorząb, skrzyp, zielona herbata, kofeina. A także kwas migdałowy, wyciąg z kasztanowca i ruszczyka.

Reklama

Preparaty wmasowuj ręką, za pomocą szczotki lub szorstkiej rękawicy, mocno rozcierając ciało minimum przez 10 minut. Możesz je też szczotkować na sucho, przed prysznicem. Bądź cierpliwa, bo widoczny efekt pojawia się po 4-6 tygodniach. Im dłużej to będziesz robić, tym lepiej.

Raz w tygodniu nałóż na ciało maskę antycellulitową (tzw. body wrapping) z algami, owiń się folią  i przykryj się kocem. Po 30-60 minutach zmyj. Pamiętaj o niskotłuszczowej diecie, piciu wody (2 l dziennie) i ruchu (szybkim marszu, jeździe na rowerze, pływaniu).

Rób masaże za pomocą różnych przyrządów

Wykonuj regularnie zabiegi w domu. Wykorzystaj gumowe bańki (chińskie), które próżniowo zasysają tkanki (zestaw ok. 20 zł). Posmaruj ciało olejkiem, dopasuj rozmiar bańki do miejsca i przyssij ją, uciskając wierzchołek. Potem przesuwaj w górę, w dół i kreśl ósemki. Zacznij od mniejszej, później weź większą. Rób tak przez 15 minut, co 2 dni przez miesiąc.

Pomocne są również inne przyrządy: piłeczka z kolcami roller z wypustkami masażer ręczny, podciśnieniowy, pas wibracyjny, wałek wieloigłowy, urządzenia do peelingu kawitacyjnego, jonoforezy, wytwarzające ultradźwięki, na podczerwień (od 90 zł).

Nasze rady:

 Do 4 łyżek olejku bazowego (np. z pestek winogron) dodaj po 6 kropli lawendowego, geraniowego i paczuli. Albo połącz olejek z pestek winogron z 6 kroplami jałowcowego, kminkowego i rozmarynowego. Możesz też go zmieszać z łyżką brązowego cukru, miodu, łyżeczką masła migdałowego. Masuj mieszanką ciało przez 10 minut i spłucz.

Przydatne specjalistyczne terapie

Zazwyczaj zaleca się serię zabiegów.

Endermologia - masaże próżniowe głowicą, która zasysa pod ciśnieniem fałdy skóry i je masuje. Rozbija cząsteczki tłuszczu, ułatwiając ich spalanie. Cena: ok. 180 zł.

Thalgo Body Sculpt Treatment - przywraca dotlenienie tkanek i hamuje tworzenie się cellulitu. Zwiększa napięcie tkanek, poprawia jędrność, elastyczność i gęstość. Cena: 280 zł.

Icoone Laser - podciśnieniowy zabieg za pomocą przyrządu wyposażonego w rolki z mikrootworkami. Jest połączony z zimnym laserem i światłem LED. Powoduje rozpad komórek lipidowych, rozgrzewa, przyspiesza ich uwalnianie, dzięki czemu są szybko wydalane z organizmu. Cena: od 300 zł.

Infinity Shap - to nowoczesne urządzenie wykorzystujące podciśnienie, laser oraz tzw. kawitację ultradźwiękową i radiofrekwencję. Uszkadzają one cząstki tłuszczowe, usuwają je, pobudzają skórę do produkcji kolagenu i wygładzają. Cena: od 300 zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje