Reklama

Reklama

Popraw oczy makijażem

Umiejętnie zrobiony potrafi nie tylko zakamuflować niedoskonałości. Także wydobyć i podkreślić indywidualny charakter i piękno każdej z nas.

Ukryj opadające powieki

Z wiekiem niewielki fałd skóry pod brwiami powiększa się i zaczyna przykrywać ruchomą część powieki. Można go optycznie "podnieść". l Cień w ciemniejszym kolorze nakładaj na opadający fałd skóry, a ruchomą część powieki maluj jasnym kolorem.

Reklama

Aplikuj cienie przy otwartym, rozluźnionym oku, patrząc prosto przed siebie. Tylko w ten sposób będziesz w stanie nałożyć kosmetyk na strategiczne miejsce, czyli na opadającą część powieki.

Zadbaj o oprawę oka. Brwi powinny być wyregulowane i przyciemnione, tak, by były dobrze widoczne. Ukształtuj ich łuk w ten sposób, aby był zdecydowanie uniesiony do góry.

Rzęsy podkręcaj zalotką i starannie podkreślaj mascarą zwiększającą objętość. To ładnie "otworzy" oko i odwróci uwagę od opadającej powieki.

Korzystaj z cieni rozświetlających w kolorze białym, jasnobeżowym lub kości słoniowej. Aplikuj je w wewnętrznych kącikach oczu, pod najwyższym punktem łuku brwiowego i blisko linii rzęs. Zapewni to świeżość spojrzeniu.

Używaj kredki do obwodzenia konturu oka. Na górnej powiece kreskę wyciągaj poza zewnętrzny kącik oka, odrywając ją wyraźnie od linii rzęs i lekko wywijając ku górze. Dolną powiekę zaakcentuj brązowym lub szarym cieniem, wyciągając go poza zewnętrzny kącik oka ku górze. Pozostaw jasny prześwit pomiędzy kreską na górnej a cieniem na dolnej powiece.

Problem − małe i wąskie oczy

Zapomnij o ciężkim, przytłaczającym makijażu i postaw na subtelne, pastelowe kolory. Pamiętaj, ważny kolor, odpowiednia kosmetyków. Potrzebne ci będą cienie, najlepiej satynowe lub perłowe, w dwóch odcieniach oraz dobry tusz do rzęs.

Na środek górnej powieki nałóż jasny cień, a ciemniejszym zaznacz jej zewnętrzną część. Rozetrzyj granice między nimi, wyciągając cienie ku łukowi brwiowemu.

Podkręć rzęsy zalotką i dobrze je wytuszuj. Jeśli nie używasz zalotki, sięgnij po mascarę podkręcającą rzęsy. To najlepsza metoda na błyskawiczne powiększenie oka.

W żadnym wypadku nie obrysowuj oczu ciemną kreską. Nic bardziej ich nie pomniejsza niż czarny eyeliner... Używaj białej albo kremowej kredki lub cienia, które nakładaj wzdłuż linii dolnych rzęs.

Unikaj rysowania kreski, która wychodzi poza zewnętrzny kącik oka. Taki sposób malowania dodatkowo wydłuża optycznie oczy, co jest niekorzystne, gdy i tak są one wąskie.

Podobny efekt daje silniejsze wytuszowanie rzęs w zewnętrznym kąciku. Dlatego, pokrywając rzęsy mascarą, podkreśl mocniej zwłaszcza włoski w środkowej części powieki. Wypróbuj tusz w kolorze granatowym lub brązowym zamiast czarnego.

Wyraziste spojrzenie zza okularów

Można tak pomalować oczy, aby zniekształcenia spowodowane przez szkła były jak najmniej widoczne. Szczególną uwagę warto zwrócić na kształt brwi i kolorystykę cieni. Ważnym kosmetykiem dla ciebie jest też dobry korektor.

Brwi to jedyny element oprawy oka, którego nie zakrywają okulary. Powinny być podkreślone kredką lub cieniem o ton ciemniejszym od koloru włosów. Warto zadbać o to, by miały idealnie skorygowany łuk.

Jeśli jesteś krótkowidzem, używaj ciemnych, satynowych cieni. Kontur oka obwiedź jasną kredką. To je powiększy.

Przy nadwzroczności sięgaj po cienie matowe w stonowanych kolorach, albo subtelne pastele, które ładnie podkreślają oko. Rzęsy tuszuj z umiarem.

Aby uniknąć nieładnych odcisków, jakie zostawiają na nosie i skroniach oprawki twoich okularów, na miejsca te nałóż bazę pod makijaż. Dopiero potem zastosuj podkład, a na koniec odrobinę pudru. Dzięki temu skóra jest lepiej chroniona.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje