Reklama

Reklama

Ponętne usta

Nie jest potrzebna pomoc chirurga, by usta stały się powabne i gładkie.

Pomadki, błyszczyki

Dzięki właściwie dobranym kosmetykom do ust możesz zdziałać prawdziwe cuda: powiększyć zbyt małe, zmniejszyć za duże, ujędrnić, podkreślić, nadać apetyczny kolor. Warto zacząć od delikatnego peelingu warg, np. za pomocą plasterka cytryny umoczonego w brązowym cukrze.

Reklama

Potem warto wklepać w usta odrobinę dobrego podkładu, przypudrować je. Konturówką w tym samym kolorze co szminka lub błyszczyk obrysuj lekko wargi. Pomaluj usta jasną pomadką, jeśli chcesz je powiększyć, ciemną - gdy są wydatne.

Wargi będą wydawały się większe, jeśli pociągniesz je błyszczącą szminką lub błyszczykiem. Niektóre błyszczyki zawierają substancje (np. menthol lub wyciąg z chili), które podrażniają lekko skórę i sprawiają, że usta stają się pełniejsze. Efekt utrzymuje się nawet kilka godzin.

Delikatna skóra wokół oczu

Nawet najponętniejszym ustom urody odejmą drobne zmarszczki wokół. Tworzą się one, gdy rzadko się uśmiechasz i palisz papierosy. Aby więc skóra wokół ust była młodzieńczo gładka, zrezygnuj z palenia i codziennie wykonuj prostą gimnastykę - uśmiechaj się co godzinę, przez kwadrans.

Poza tym warto stosować specjalne kremy i maseczki, które doskonale odżywią i zregenerują delikatną skórę wokół ust. Najlepszym naturalnym balsamem zarówno do ust jak i do cery wokół nich jest miód. Warto go stosować codziennie jak odżywcze serum.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje