Reklama

Reklama

Pokaż swoje pazurki!

Kruche paznokcie staną się dużo mocniejsze, gdy zrezygnujemy z metalowych przyrządów do manikiuru oraz wycinania skórek.

Zabiegi i kąpiele zmiękczające

Przed kąpielą dłoni w letniej wodzie mineralnej z odrobiną mydła paznokcie spiłuj szklanym pilnikiem, wypoleruj, a w skórki wetrzyj preparat zmiękczający je.

Reklama

Preparaty zmiękczające skórki: Neil Tek Renew, oliwka do skórek, ok. 45 zł; Golden Rose Cutipeel, preparat do zmiękczania i nawilżania skórek ułatwiający ich odsuwanie, ok. 8 zł; Eveline Cosmetics, profesjonalny preparat do usuwania skórek zapobiegający ich przyrastaniu do płytki paznokcia, ok. 13 zł.

Zamiast wycinania

Wycinanie skórek metalowymi przyrządami szkodzi płytkom. Po rozpulchnieniu skórek preparatem zmiękczającym i krótkiej kąpieli, wystarczy je odsunąć patyczkiem lub "kopytkiem" (najlepsze są z drewna pomarańczowego i różanego - działają antyseptyczne). Po miesiącu odsuwania skórek, nie trzeba już ich w ogóle wycinać.

Patyczki do odsuwania skórek: Sally Hansen Crystal Sticks, patyczki z końcówkami wygładzającymi płytkę, ok. 15 zł; patyczki z drewna pomarańczowego, ok. 15 zł; For Your Beauty, patyczek z gumowym "kopytkiem", ok. 5 zł.

Masaż, peeling i witaminy

Bardzo ważny jest staranny, długi i delikatny masaż paznokci, skórek i dłoni. To właśnie on cudownie wpływa na osłabione płytki i pobudza wzrost paznokcia, wzmacnia jego macierz. Znakomicie odżywi je także krem z olejkiem arganowym.

Do masażu paznokci i dłoni: Isana (Rossmann) krem z olejkiemarganowym, ok. 5 zł; Bielenda Granat, peeling i maseczka, 3 zł; Avon, rozgrzewający peeling do skórek, ok. 17 zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje