Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Pielęgnacja antysmogowa

Są kosmetyki, które chronią skórę przed smogiem i oczyszczają ją z toksycznych pyłów. Sprawdź, jakie preparaty wybrać i co powinno znajdować się w ich składzie.

Demakijaż

Ważnym elementem profilaktyki antysmogowej jest regularne, łagodne oczyszczanie cery. Preparaty do demakijażu nie powinny naruszać bariery naskórka, lecz usuwać makijaż i brud oraz zabezpieczać.

Dobrze, jeśli tworzą na powierzchni skóry ochronną warstwę lipidową, która osłania ją przed przenikaniem szkodliwych substancji.

Zabiegi w domu

Reklama

Maseczki, w których znajduje się węgiel aktywny w najczystszej postaci, są niezwykle skuteczne. Potrafią zwalczyć bakterie powodujące trądzik i "wyciągnąć" ze skóry wszystkie zanieczyszczenia, także te pochodzące ze smogu. 

Zabezpieczą ją też przed absorpcją toksycznych pyłów. Regularnie stosowane maseczki z węglem aktywnym dodatkowo odświeżają cerę i zwężają pory.

Pielęgnacja na co dzień

Kosmetyki o działaniu anti-pollution (przeciw zanieczyszczeniom) chronią skórę przed wnikaniem pyłów. Tak działają aktywne składniki lipidowe, które uszczelniają barierę naskórkową (np. oleje) i tworzą na skórze niewyczuwalną warstwę ochronną (np. z poliglukozy).

Kremy z witaminą A, C, E dodatkowo neutralizują wolne rodniki, a zawarty w kosmetykach kwas hialuronowy i ceramidy - dobrze nawilżą cerę zimą.

Zobacz także:


Reklama

Reklama

Reklama