Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Piękne włosy po lecie

Zmęczone wakacjami włosy szybko odzyskają zdrowy wygląd. Wystarczy dobrze o nie zadbać.

Zdrowe końcówki

Przesuszone, rozdwojone końce pojawiają się nie tylko wtedy, gdy włosy są długie i rozjaśniane. Najlepiej podciąć zniszczone końcówki u fryzjera (ostrzyżone ostrymi nożyczkami i ścięte pod odpowiednim kątem rzadziej potem się rozdwajają). Można także końce scalić specjalnym serum, a w zdrowe końce profilaktycznie wcierać olejek (np. z awokado).

Odżywione i wygładzone

Reklama

Kuracje wygładzające często zawierają specjalne formuły odżywcze z keratyną. Wnikają one do wnętrza włosa i wygładzają nawet bardzo zniszczone pasma. Są też maski, które warto pozostawić na włosach kilka minut pod ciepłym kompresem ręcznika. Silnie nawilżają, regenerują pasma, naprawiają zniszczenia po słońcu.

Delikatna warstwa takich substancji odżywczych działa jak otoczka, która zamyka łuski włosa (im bardziej zniszczone włosy, tym mocniej rozchylone są jego łuski). Codzienne spryskiwanie włosów lekką odżywką w sprayu nie zajmie wiele czasu, a na pewno poprawi ich kondycję.

Kolor bez wyrzeczeń

Farbowanie włosów nie musi już oznaczać zabiegu, który pozbawi je sprężystości i przesuszy. Nawet jeśli mówimy o rozjaśnianiu. Delikatnie działające kosmetyki koloryzujące bez amoniaku, jak pianki i kremy z olejkiem, dają trwały, pięknie nasycony kolor, doskonale radzą sobie z siwizną i odżywiają włosy.

Zaraz po koloryzacji włosy są lśniące, elastyczne, po prostu zdrowsze. Do koloryzacji włosów zmęczonych słońcem wybieraj tylko takie preparaty.

Dowiedz się więcej na temat: włosy | pielęgnacja włosów | jak dbać o włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje