Przejdź na stronę główną Interia.pl

Piękne włosy

Twoje włosy nie wyglądają najlepiej? Zanim wydasz krocie na zabiegi u fryzjera, zajrzyj do... lodówki. Ze znalezionych tam produktów zrobisz wspaniałe maseczki i płukanki, które poprawią kondycję twoich włosów.

Produkty z lodówki i kuchennej półki znakomicie sprawdzają się w pielęgnacji włosów. Choć przygotowanie kosmetyków w domu jest nieco czasochłonne, ich działanie może cię nieźle zaskoczyć!

Aby się nie łamały

Reklama

Podgrzej 2 łyżki oliwy, dodaj jedno żółtko i wmasuj mieszankę we włosy. Owiń głowę folią i ręcznikiem. Po 20 minutach umyj włosy szamponem. Maseczkę stosuj raz w tygodniu. Świetna będzie również mleczna płukanka: na umyte włosy nałóż kilka łyżek pełnotłustego mleka. Po kwadransie spłucz włosy letnią wodą. Zabieg powtarzaj co najmniej dwa razy w tygodniu.

Gdy się przetłuszczają

Rozgnieć kostkę drożdży i dodaj pół szklanki mleka. Maskę nanieś na skórę głowy. Po pół godzinie umyj włosy szamponem. Stosuj raz w tygodniu. Wypróbuj także płukankę z ziół: zmieszaj 2 łyżeczki skrzypu polnego, 2 łyżeczki szałwii, 1 łyżeczkę tymianku i 1 łyżeczkę rozmarynu. Zalej litrem wrzątku i odstaw na 15 minut. Wystudzonym naparem płucz włosy po każdym myciu. Bardzo dobre efekty przynosi również nacieranie skóry głowy sokiem z cytryny. Rób to raz na tydzień, po myciu głowy. Po zabiegu włosów nie spłukuj.

Niech znów błyszczą

Blask włosom pomogą odzyskać płukanki. Do pół litra wody dodaj szklankę piwa. Wypłucz włosy i osusz ręcznikiem. Nie używaj suszarki. Możesz także sparzyć wrzątkiem skórki z dwóch pomarańczy i gotować je 5 minut w 2 litrach wody. Ostudzonym naparem wypłucz umyte włosy.

Dodaj im wigoru

Każdym włosom przyda się odżywcza maska np. z rozgniecionego banana zmieszanego z 2 łyżkami miodu i łyżką jogurtu. Trzymaj ją na włosach przez 30 min.

JOG

Tele Tydzień 40/2010

Dowiedz się więcej na temat: włosy | pielęgnacja | kosmetyki

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje