Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Piękne paznokcie. Jak wyeliminować najpopularniejsze problemy?

Lśniące i zadbane paznokcie przyciągają spojrzenia. Jeszcze lepiej, jeśli są idealnie pomalowane – bez odprysków, zacieków i nierówności. Jak osiągnąć efekt wypielęgnowanych paznokci? Jak wyeliminować najczęstsze z nimi problemy?

Wygląd paznokci, podobnie jak włosów, stanowi kwestię genetyczną, nie oznacza to jednak, że nie mamy żadnego wpływu na ich stan. Niektóre z nas rodzą się z twardą płytką i niewiele muszą robić, by pięknie się prezentować. Inne z kolei całe życie borykają się łamliwością. Nie zapominajmy również, że paznokcie są zwierciadłem naszego zdrowia, nie należy więc ignorować sygnałów, które przesyła nam organizm. Łamliwość, pęknięcia, rozwarstwianie się płytki czy zmiana jej koloru to symptomy, które mogą świadczyć nie tylko o nieprawidłowej diecie czy kontakcie z drażniącymi środkami chemicznymi, ale również poważnych chorobach.

Łamliwość paznokci

Reklama

Suche,łamliwe i rozdwajające się paznokcie mogą wskazywać na niedobór krzemu, cynku, potasu, wapnia, żelaza, witaminy A, C lub B7 (biotyny). Przyczyną pogorszenia ich stanu może być również stosowanie drażniących środków czyszczących, częste mycie naczyń i długie kąpiele.

- Na złą kondycję paznokci może wpływać  stosowanie zmywacza z acetonem i niskiej jakości lakierów. Lepiej używać preparatów sprawdzonych marek, które dodatkowo utwardzają i chronią płytkę. Dla wielu użytkowniczek dobrze sprawdza się manicure hybrydowy: dzięki temu, że utrzymuje się przez wiele dni, rzadziej narażamy paznokcie na kontakt ze zmywaczem - mówi Beata Śliwińska, trener marki Silcare. - Warto zadbać również o zdrową dietę, stosować rękawice w trakcie sprzątania i poświęcić czas na właściwą pielęgnację paznokci - dobry krem do rąk i odżywka w lakierze, jak na przykład Vitamin Bomb marki Silcare, powinny na stałe zagościć w naszej kosmetyczce.

Jak dbać manicure hybrydowy?

Nie każda z nas może sobie pozwolić na zapuszczenie pięknych i długich paznokci. Czasem utrudnia nam to wrodzona łamliwość, czasem tryb życia, na przykład częsty kontakt z detergentami. Problematyczne jest również obgryzanie paznokci - przeważnie jest to nawyk silniejszy od nas, trudno więc się go pozbyć. Świetnym rozwiązaniem dla takich osób są paznokcie hybrydowe lub żelowe. Twarda powłoka chroni płytkę przed złamaniami i działaniem szkodliwych środków chemicznych. W dodatku powstrzymuje przed obgryzaniem. Pamiętaj jednak, by nie używać paznokci jako narzędzi: nie zdrapuj nimi naklejek, nie podważaj ciężkich przedmiotów. Każde narażenie na napięcia naturalnej płytki powoduje zmniejszenie trwałości manicure hybrydowego. Dodatkowo miej na uwadze, że naruszony wolny brzeg paznokcia może powodować łatwiejsze odspajanie warstwy lakieru. Dlatego nie skracaj i nie zmieniaj kształtu paznokci w trakcie noszenia takiego rodzaju manicure.

Kiedy rządzi natura

Co natomiast, gdy preferujemy naturalną płytkę, i nie zaliczamy się do zwolenniczek lakierów hybrydowych? Główne zasady pozostają bez zmian: do prac domowych czy też w ogrodzie używajmy zawsze ochronnych rękawiczek, które zapobiegną negatywnemu wpływowi twardych przedmiotów oraz detergentów. Ważna jest systematyczność: nawilżając ręce zadbajmy także o paznokcie (pomocne będą kremy i oliwki, jak VitalityOil marki Silcare). Piłując i zmieniając kształt paznokcia postaw na odpowiednie narzędzia i techniki; unikaj popularnych niegdyś metalowych pilników - lepiej sprawdzą się te papierowe lub mineralne. Ostrożnie należy obchodzić się również ze skórkami: w tym przypadku, po zmiękczeniu, lepiej je odsunąć niż wycinać.

Właściwa pielęgnacja

Piękne paznokcie to znak rozpoznawczy zadbanych kobiet. Stosując odpowiednią dietę i pielęgnację szybko poprawimy wygląd naszych dłoni. Codzienne używanie kremu to podstawa: nie zapominaj o nim zwłaszcza po myciu rąk bądź kontakcie z detergentem. Kilka, dwa lub trzy razy w tygodniu warto poświęcić chwilę na peeling dłoni i nałożenie na paznokcie odżywki. Raz w tygodniu zarezerwuj sobie wieczór na pełną pielęgnację: nadanie paznokciom kształtu, usunięcie skórek, olejowanie paznokci i nałożenie na skórę dłoni maski lub parafiny. Stosowanie się do tych zasad szybko przyniesie efekty i sprawi, że zadbane dłonie i piękne paznokcie staną się twoją wizytówką.

Artykuł powstał we współpracy z marką Silcare


materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje