Reklama

Reklama

Paznokcie zawsze zadbane

Kruche paznokcie należy wzmacniać także od środka. Pomoże im picie tranu oraz jedzenie potraw zawierających witaminy i minerały.


Miękkie skórki

Reklama

Starajmy się jak najrzadziej je wycinać, bo przyspiesza to ich odrastanie. Po kąpieli lub wymoczeniu dłoni w wodzie z mydłem odpychajmy skórki brzegiem ręcznika albo specjalną szpatułką. Codziennie wetrzyjmy w nie odrobinę oleju, np. sojowego, słonecznikowego. Nie będą wtedy wysychać i się zadzierać. Czasem konieczne jest wycięcie skórek. Róbmy to ostrożnie, ostrymi, odkażonymi spirytusem cążkami.

Piękny kształt

Prostokątne paznokcie odchodzą do lamusa. Obecnie modne są naturalnie zaokrąglone lub w formie migdała. Aby nadać im kształt, nie osłabiając płytki, używajmy papierowego lub szklanego pilnika. Metalowy strzępi brzegi i powoduje rozdwajanie się paznokci. Piłujmy zawsze w jednym kierunku, płynnymi pociągnięciami pilnika. Nadając kształt paznokciom, weźmy pod uwagę wygląd palców. Smukłe nie wymagają korekty za pomocą formowania płytki. Ale szerokie i krótkie można optycznie wysmuklić, nadając paznokciom podłużny kształt.

Mocna płytka

Osłabia ją częste lakierowanie i nadużywanie polerki. Ścieranie warstwy rogowej paznokcia ma na celu wyrównanie płytki, aby lakier ładnie wyglądał i nie odpryskiwał. Jeśli jednak zbyt często polerujemy i malujemy paznokcie, stają się cienkie i kruche. Zróbmy więc raz na 2-3 miesiące tygodniową przerwę i stosujmy tylko odżywki, które wzmocnią i utwardzą płytkę. Możemy także wcierać w paznokcie olejki, np. migdałowy, z awokado, lniany.

Bez rozdwajania

Słabym, rozdwajającym się i łamliwym paznokciom pomoże moczenie w rozgotowanym siemieniu lnianym z dodatkiem soku z cytryny. W miseczce z ciepłą miksturą trzymajmy palce przez 10-15 minut. Następnie umyjmy dłonie i wmasujmy w płytkę tłusty krem. Powtarzajmy zabieg co najmniej dwa razy w tygodniu. Pamiętajmy też o smarowaniu kremem rąk i paznokci po każdym myciu.

Modny kolor

Tej wiosny nadal na topie jest czerwień. Ale modne są też szafiry, granaty i czerń. Nowością jest złamana biel, a na niej romantyczne lub geometryczne wzory. Do łask wracają również dawno zapomniane pastele. Możemy je ze sobą łączyć, np. delikatny pudrowy róż z chłodnym błękitem albo kolor żółty z jasną, rozbieloną zielenią. Efektownie wyglądają także pastelowe paznokcie z ciemnym prążkiem wzdłuż płytki. Nie rysujmy go jednak na środku, lecz na boku paznokcia. Na jasnej płytce ładnie również wygląda ciemna metaliczna obwódka narysowana u jej nasady.

Dowiedz się więcej na temat: paznokcie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje