Reklama

Reklama

Odzyskaj figurę po ciąży

Zdrowo się odżywiałaś i dbałaś o siebie, jednak nie udało ci się uniknąć kilku nadprogramowych kilogramów? Wspólnie z ekspertem radzimy, jak się ich pozbyć.

Poprosiliśmy Marcina Łopuckiego - trenera osobistego i konsultanta w dziedzinie fitness i dietetyki, który pomógł dostosować popularny na świecie program "Zyskaj Formę w 10 tygodni" do polskich realiów, o kilka porad, jak odzyskać sylwetkę sprzed ciąży.

Jedz i chudnij

Marcin zapytany, czy można schudnąć bez wyrzeczeń, odpowiada bez wahania: - Oczywiście! Można jeść pyszne i dietetyczne potrawy, a co najważniejsze, pozwolić sobie na jeden dzień w tygodniu wolny od diety. I dodaje, że wystarczy podzielić produkty spożywcze na trzy grupy. Podstawowa zasada to rezygnacja z węglowodanów w te dni, w których nie ćwiczysz.

Masz czas na ćwiczenia!

Myślisz, że przy małym dziecku nie da się ćwiczyć? Błąd! Wystarczy 20 minut 2 razy w tygodniu, żeby tracić tłuszczyk i kształtować sylwetkę. Zdaniem naszego eksperta w większości przypadków wystarczające są treningi ogólne, np. jogging, czy ćwiczenia rozciągające. Możesz tez ćwiczyć z maleństwem. Nie musisz zostawiać dziecka, żeby iść na siłownię. Możecie ćwiczyć razem w domu.

Reklama

Zyskaj formę w 10 tygodni

10-tygodniowy plan diety i ćwiczeń to koszt 179 zł. Przez pierwsze dwa tygodnie nie ćwiczysz, zmieniasz tylko nawyki żywieniowe. Nie liczysz kalorii, jedynie ograniczasz węglowodany i produkty mleczne.

Jajka, mięso, ryby, owoce morza, pestki dyni i słonecznika, oliwę, warzywa (również strączkowe) jesz bez żadnych ograniczeń.

Przyprawiasz potrawy ostrymi przyprawami, bo przyspieszają spalanie tłuszczu.

Jeśli karmisz piersią, lepiej zrezygnuj z wszelkich diet odchudzających, żeby nie zaszkodzić dziecku! l Otrzymujesz wsparcie od innych uczestników na fan page programu na Facebook’u.

MLS

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Skrzynecka | Marcin Łopucki | figura po ciąży

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje