Reklama

Reklama

Ocet jabłkowy na piękne włosy

Ocet jabłkowy stosuje się już od pokoleń. Stosowały go nasze babcie, a potem mamy. Również i my powinnyśmy zadbać o to, by znalazł się w naszych domach. Jednym z najpopularniejszych zastosowań roztworu jest wykorzystywanie go do płukanek i wcierek na włosy.

Ocet jabłkowy ma wiele zastosowań. Już nasze prababcie doceniały go za jego lecznicze i konserwujące właściwości. Sporo mówi się również o znaczeniu octu jabłkowego w czasie odchudzania. 

Od dawna popularne jest też stosowanie go na piękne włosy. Wiele kobiet uważa, że dzięki naturalnym płukankom i wcierkom z jego dodatkiem, ich kosmyki są dużo gładsze i bardziej błyszczące, więc starają się regularnie je stosować. 

Ocet jabłkowy słynie z cennych właściwości. Oprócz kwasu jabłkowego i octowego, zawiera też sporo witamin m.in. witaminę C, witaminy A, B i E, potas, wapń i żelazo. Nic dziwnego, że Polki go uwielbiają. 

Reklama

Jak przygotować domową wcierkę do włosów? 

Aby przygotować wcierkę, która poprawi stan naszych włosów, potrzebujemy średniej wielkości szklanki wody i około dwóch łyżek octu jabłkowego. Nie należy przesadzać z ilością octu w roztworze, zwłaszcza jeżeli mamy suche włosy, bo to może jeszcze pogłębić ten stan. 

Ważne jest, aby stosować wcierkę o ustalonej porze. Najlepiej na około pół godziny przed porą mycia włosów. Wystarczy, że potrzymasz wcierkę na włosach przez kilka minut. 

Zobacz także:


Styl.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ocet jabłkowy | włosy | piękne włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje