Reklama

Reklama

Nogi gotowe do lata - program na weekend

Ułatwimy ci zadanie! Zastosuj nasz ekspresowy program - wystarczy, że w jeden weekend poświęcisz nogom codziennie niespełna godzinkę.

Kiedy temperatura rośnie, nogom należy się oddech! Uwalniasz je więc od rajstop i krytych butów. Zanim je odsłonisz, pomyśl, jak się do tego przygotować. Warto teraz, na początku sezonu zrobić staranną depilację i pedikiur, nadać skórze ładny kolor samoopalaczem. Później wystarczy już tylko podtrzymać uzyskany efekt. I to nie tylko po to, by ładnie wyglądały. Czy wiesz, że nogi właściwie pielęgnowane znacznie lepiej znoszą nawet najgorsze upały? Będą zdecydowanie mniej puchły oraz unikniesz pękania pięt! Nie czekaj więc i w najbliższy weekend poświęć swoim nogom trochę czasu.

Piątkowy wieczór

Reklama

Depilacja - 20 min

Usunięcie włosków z całych nóg to podstawa ich dobrego wyglądu. Jest kilka metod, które bez trudu zastosujesz w domu.

• Ogol włoski jednorazową maszynką. To szybkie i bezbolesne, ale... pomaga na krótko. Włoski odrastają już po dwóch, trzech dniach i są szorstkie. Dlatego golenie jest najlepsze dla kobiet, które mają nieliczne jasne włoski. Depilację tą metodą rób na mokro. Dokładnie pokryj skórę pianką do golenia lub pianą z mydła. Maszynkę prowadź pod włos, bez pośpiechu i bardzo ostrożnie, żeby się nie zaciąć.

• Usuń je depilatorem chemicznym. To równie szybki i łatwy sposób, a nie niesie ryzyka skaleczenia. Substancje zawarte w preparatach rozpuszczają łodygę włosa na powierzchni i jej milimetrowy odcinek pod skórą. Odrosty pojawiają się po pięciu, sześciu dniach. Nie są tak ostre, jak po goleniu. Nogi pokrywa się depilatorem, a po ok. 3 minutach zeskrobuje dołączoną do kosmetyku szpatułką lub jedynie obficie spłukuje wodą.

• Wyrwij depilatorem elektrycznym. Najskuteczniejsza metoda domowa, ale może być bolesna (odczuwanie bólu to sprawa indywidualna!). Urządzenie wyrywa włoski z cebulkami, dlatego odrastają zwykle po trzech tygodniach. Mniej boli wyrywanie krótkich włosków. Droższe depilatory mają system chłodzący zmniejszający ból.

Relaks - 30 min

Leżenie z uniesionymi nogami zmniejsza obrzęki, poprawia krążenie krwi. Dobrze wprowadzić je do planu każdego dnia.

• Połóż się na plecach na dość twardym podłożu. Wyprostowane nogi oprzyj o zrolowaną kołdrę lub kilka poduszek ułożonych jedna na drugiej. Możesz też, leżąc na podłodze, położyć nogi na siedzisku krzesła (uniesione i zgięte w kolanach pod kątem prostym). Taka pozycja jest wskazana dla osób, którym dokuczają bóle kręgosłupa. Poleż tak 30 minut.

Sobotni poranek

Pedikiur - 45 min

Troska o stopy polega przede wszystkim na ich nawilżaniu i ścieraniu narastającego naskórka. Zapobiega to szorstkości, pękaniu pięt, nagniotkom.

• Wymocz nogi w ciepłej wodzie ok. 15 minut. Nie przedłużaj moczenia, bo to przyczynia się do wysuszenia skóry.

• Wytrzyj stopy i od razu zetrzyj zgrubiały naskórek specjalną tarką. Nie używaj pumeksu, to siedlisko grzybów!

• Wmasuj w stopy gruboziarnisty peeling. Wolnymi, okrężnymi ruchami pocieraj palce, wierzch stopy, śródstopie i pięty. Usuniesz resztki zrogowaceń, których nie starłaś tarką. Po zakończonym masażu, wypłucz nogi i dokładnie je osusz.

• Wmasuj krem do stóp. Preparaty te intensywnie nawilżają i regulują proces rogowacenia naskórka, co przeciwdziała zgrubieniom i szorstkości. Zwykle zawierają również składniki anty-bakteryjne i przeciwgrzybiczne.

• Obetnij paznokcie cążkami. Nie wycinaj ani nie zaokrąglaj brzegów, żeby nie wrastały. Powinny być proste i dość krótkie.

• Opiłuj drobnoziarnistym pilnikiem paznokcie, zachowując ich prostokątny kształt.

• Drewnianym patyczkiem odsuń skórki, ale lepiej ich nie wycinaj, ponieważ łatwo o skaleczenie i infekcję.

• Przetrzyj paznokcie watką zwilżoną zmywaczem (przed malowaniem). Dzięki temu lakier będzie się dłużej trzymał.

• Włóż między palce stóp separator. Jeśli używasz ciemnego lakieru, pokryj paznokcie warstwą podkładu, co zapobiegnie ich zażółceniu. Nanieś cienka warstwę lakieru. Kiedy wyschnie, nałóż drugą warstwę. Możesz też położyć warstwę utwardzacza, chroniącego i nabłyszczającego lakieru.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje