Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Naturalnie piękna

Bio, eko, naturalne... Takie informacje coraz częściej możesz znaleźć na kosmetykach. Co tak naprawdę oznaczają?

Biokosmetyk to taki produkt, do którego wytworzenia użyto naturalnych składników lub ich pochodnych. Komponenty pozyskuje się metodami mechanicznymi (wyciskanie, tłoczenie), bez szkody dla środowiska. Co ważne, kosmetyki z metką "bio" na żadnym etapie produkcyjnym nie są testowane na zwierzętach.

Do recyklingu

W odróżnieniu od tradycyjnych produktów, kosmetyki ekologiczne mają mniejsze opakowania (dzięki czemu zajmują mało miejsca w transporcie, a to w konsekwencji umożliwia ograniczenie emisji szkodliwych spalin). Pojemniki są najczęściej szklane (jest to surowiec wtórny). Jeżeli preparaty są pakowane w kartoniki (co jednak jest rzadkością), to nie mają one wielu nadruków. Producenci rezygnują także z folii zabezpieczających (bo rozkładają się one latami, niepotrzebnie zaśmiecając środowisko).

Ile natury?

Większość organizacji certyfikujących przyznaje swój znak jakości produktom, których składniki, przynajmniej w 95 proc. są pochodzenia naturalnego. Tylko pięć procent składu może być syntetykami. W kosmetykach uznanych za ekologiczne, połowa składników pochodzi z upraw ekologicznych.

Reklama

Marta Lewandowska

Dowiedz się więcej na temat: ekokosmetyki | kosmetyki naturalne

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje