Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Naturalna ochrona przed słońcem

Stosuj olejki i jedz produkty, które zatrzymają szkodliwe promieniowanie. Pamiętaj również o tym, żeby zawsze mieć przy sobie kapelusz i okulary przeciwsłoneczne.

Osłoń włosy

Słońce je wysusza. Szczególnie zagrożone są włosy siwe, ponieważ nie mają pigmentu, który chroni przed promieniami UV. Najlepiej osłonić je kapeluszem lub chustką, ale jeśli nie lubisz nosić nakrycia głowy, wypróbuj inne sposoby:

- Przed wyjściem na plażę rozprowadź na włosach kilka kropli olejku z nasion marchwi lub pestek malin. Mają wysokie filtry SPF, chroniące przed promieniami. 

- Długie włosy zepnij w koczek, spleć w warkocz, zwiąż w kucyk i przewiąż apaszką. Dzięki temu promienie nie dotrą do nich. Nie wysuszy ich również letni wiatr. 

Dbaj o skórę

Reklama

Kontrowersje wokół kremów z filtrem zniechęciły wiele osób do ich stosowania.  Niektóre badania wykazują szkodliwość pewnych substancji chroniących przed promieniami UV, np. Benzophenone-3 (znany też jako: Oxybenzone, BP3, Uvinul M40, Eusolex 4360, Escalol 567 oraz Benzophenone-4 /Sulisobenzone). Bezpieczne są np. te, w których filtrem jest tlenek cynku. Przed promieniowaniem UV dobrze chronią też olejki, np. wspomniane już z nasion marchwi i pestek malin oraz z kiełków pszenicy i awokado. Smaruj nimi skórę lub dodawaj do kremu, którego używasz na co dzień.

Dowiedz się więcej na temat: włosy | skóra

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje