Reklama

Reklama

Napraw paznokieć

Możesz wykorzystać kosmetyki z drogerii i to, co masz na półkach w swojej kuchni.

Gdy są kruche

Kompresy z oliwy i olejku herbacianego. Do ogrzanej oliwy  z oliwek dodaj kilka kropli olejku  z drzewa herbacianego. Następnie zanurz w kompresie paznokcie na kilka minut. Po tym czasie osusz ręce i wmasuj w płytki olejek rycynowy lub regenerujący krem.

Reklama

Okłady z aloesu i piwa. Duży liść aloesu włóż na noc do lodówki. Następnie przekrój, wydrąż miąższ. Wymieszaj z łyżką ciemnego piwa  i dwoma łyżkami octu jabłkowego. Nasącz płynem waciki kosmetyczne i masuj nimi paznokcie. Powtarzaj dwa razy w tygodniu.

Gdy się złamał – sklej torebką herbaty

Lakier lub odżywka. Warto mieć w kosmetyczce specjalny lakier do sklejania złamanych lub pękniętych paznokci. Wtedy postępuj zgodnie z instrukcja na opakowaniu. Podobnie jak lakier zadziała kilka warstw odżywki zawierającej keratynę i proteiny jedwabiu.

Łatka z torebki herbaty. Wytnij ją z nowej, nieużywanej herbacianej torebki. Połóż ją na świeżo pokrytym bazą uszkodzonym paznokciu. Następnie dociśnij łatkę zapałką (żeby pozbyć się pęcherzyków powietrza) i pokryj znów bazą. Pomaluj lakierem.

Gdy skóra wygląda jak brudna

Kąpiele w olejku rycynowym i soku cytrynowym. Wymieszaj po pięć łyżek olejku rycynowego i soku wyciśniętego z cytryny. Lekko podgrzej (najlepiej stawiając miseczkę na garnku z wrzącą wodą). Zanurz w miksturze palce na 5-10 minut. Następnie patyczkiem z drzewa różanego (kupisz w drogerii) lub wykałaczką owiniętą odrobiną waty usuń pociemniałą skórę spod paznokci.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje