Reklama

Reklama

Najpiękniejsze włosy pod słońcem

Cieszmy się latem, ale nie zapominajmy o osłonie przed promieniami UV.

Pamiętaj o nakryciu głowy


Włosom najbardziej szkodzą promienie UV w połączeniu ze słoną lub chlorowaną wodą. Zarówno sól, jak i chlor wnikają do ich wnętrza i wysuszają je. Dlatego po kąpieli w morzu lub basenie, należy jak najszybciej spłukać głowę słodką wodą (choćby z butelki). I nie suszyć włosów w słońcu, lepiej założyć kapelusz albo schronić się pod parasolem. Szkodliwe działanie soli i chloru zmniejszymy też, nawilżając włosy odżywką bez spłukiwania.

Powstrzymaj promieniowanie


O ochronie włosów nie zapominajmy również podczas letnich spacerów w słońcu. Jeśli nie przepadamy za kapeluszami czy chustkami, stosujmy kosmetyki, które nie pozwolą słońcu zniszczyć naszych kosmyków. Maski i balsamy, będące odpowiednikami kremów do opalania, zapobiegają wysuszeniu włosów i utracie ich elastycznośc

Zadbaj o kolor


Słońce szczególnie surowo obchodzi się z farbowanymi włosami. Sprawia, że szybciej niż zazwyczaj tracą kolor i połysk. Jeśli nie chcemy zaraz po urlopie znów nakładać farby i dodatkowo wysuszać kosmyków, używajmy szamponów i odżywek przeznaczonych specjalnie do włosów farbowanych


Uważaj na stylizację

Reklama

Włosy zniszczone słońcem źle reagują na prostownicę i lokówkę. Jeśli nie chcemy rezygnować z tych urządzeń, stosujmy preparaty chroniące włosy przed wysoką temperaturą.

Ważne też, aby urządzenia do stylizacji były dobrej jakości. Najlepsze są prostownice ceramiczne, wygładzające włosy na dłużej i szybciej. Wtedy krócej i rzadziej poddajemy je działaniu wysokiej temperatury. Zamiast tradycyjnej lokówki wybierzmy lokówko-suszarkę, która nie spali nam włosów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje