Przejdź na stronę główną Interia.pl

Na ładne oczy

Najpierw postaw diagnozę, co najbardziej szkodzi ich urodzie: cienie, opuchlizna, kurze łapki? A może wszystko naraz. Już wiesz? Teraz sprawdź, którego z najnowszych kosmetyków powinnaś używać. Na szczęście na każdy problem jest już antidotum.

Brak cienia

U niektórych zasinienia pod oczami pojawiają się tylko po nieprzespanej nocy. To objaw osłabienia i zaburzeń krążenia. Ale u innych widoczne są bez względu na poziom zmęczenia. Wszystko zależy od odcienia karnacji, budowy i kondycji skóry. Jeśli jest jasna, cienka, odwodniona, naczynia krwionośne prześwitują przez nią.

Reklama

Dlatego kremy rozjaśniające cienie pod oczami oprócz odbijających światło pigmentów oraz składników wzmacniających naczynia krwionośne (jak witaminy B3, C, ekstrakt z kasztanowca) zawierają też substancje nawilżające i odżywcze, np. kwas hialuronowy, masło shea czy witaminę E. Bo im lepiej nawilżony i odżywiony naskórek, tym grubszy, a znajdujące się tuż pod nim naczynka mniej widoczne.

Odpływ płynów

Opuchlizna pod oczami pojawia się rano albo wtedy, gdy jesteś zmęczona? To wina limfy, która w nadmiarze gromadzi się w naczyniach. Aby tak się nie działo, trzeba pobudzić do pracy system odprowadzający z organizmu wodę i produkty przemiany materii. Potrafią to zrobić m.in. kofeina, świetlik, wyciąg z leszczyny, zielonej herbaty, ogórka - główne składniki kremów przeciw opuchliźnie wokół oczu.

Tego typu kosmetyki często mają chłodzące metalowe aplikatory, którymi podczas nakładania kremu można zrobić dodatkowo pobudzający krążenie masaż. Uwaga, żaden krem nie pomoże na tzw. worki pod oczami, które powstają, gdy pod delikatną skórą zgromadzi się zbyt dużo tkanki tłuszczowej.

Gładka okolica

iedy się śmiejesz, ziewasz, mrużysz oczy, skóra wokół się marszczy. A że jest cieńsza niż gdzie indziej na twarzy i gorzej nawilżona (brak gruczołów łojowych), zmarszczki mimiczne szybko się utrwalają. Niestety, nie wszystkie odmładzające składniki można stosować w pielęgnacji oczu. Które są bezpieczne i skuteczne? Nawilżający i wygładzający kwas hialuronowy, wyciągi z alg, regenerujące wit. C i E, odbudowujące ceramidy, nienasycone kwasy tłuszczowe, ekstrakt z orchidei i z magnolii. Z wiekiem oprócz zmarszczek pod oczami pojawiają się też cienie i obrzęki, dlatego do odmładzających kremów dodawane są substancje wzmacniające naczynka.

Izabela Nowakowska

Twój Styl 2/2016

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje