Reklama

Reklama

Modne opaski

Możesz je nosić w każdym wieku. Pomogą okiełznać włosy na plaży i zrobić fryzurę na wieczór.

Na rockowo

Coś dla dwudziestolatek, takich jak Marcelina zawadzka (26). Bandanka to modowy przebój lata. Zwijaj ją ściśle i nie za szeroko. Idealnie zapanuje nad burzą włosów w upalny dzień. Jeśli jednak twoje włosy są cienkie, może je spłaszczyć. Polecam wtedy związać chustkę z przodu tak, by było widać jej końce.

Reklama

Wieczorem postaw na ostrzejszy look. Rzemykowa opaska z błyszczącymi elementami założona na czoło zawsze zwraca uwagę. Możesz nią unieść włosy i dodać im objętości. Lekki chaos pożądany!

Jak hipiska

Tasiemka, rzemyk, aksamitka... Nawiązują do stylu boho, który kochają 30-latki, m.in. Paulina Sykut- Jeżyna(34). Taka opaska założona na upięte włosy tuż przy linii ich wzrostu pasuje do każdej dziennej stylizacji. Gdy nie masz czasu lub ochoty na tworzenie wymyślnej fryzury, doda banalnemu uczesaniu charakteru. W wersji nasuniętej bardziej na czoło niemal ta sama subtelna opaska zyskuje elegancję. Pamiętaj, że tak założona ozdoba wymaga mocniejszego makijażu i najlepiej towarzystwa biżuterii (sprawdzą się duże kolczyki). Ponieważ "przecina" czoło, ładnie podkreśla rysy. Staraj się dobierać kolor tasiemki na zasadzie kontrastu z włosami - inaczej nie będzie widoczna.

Styl retro

Proponujemy go 40-latkom. Patrząc na Evę Mendes (41), przekonasz się, że mamy rację. Stylizacja z miękką opaską w jasnym kolorze odmładza, bo nawet eleganckiemu upięciu nadaje luźniejszy, mniej oficjalny ton. Taka opaska wygląda, jakby trzymała w ryzach fryzurę, ale w rzeczywistości jest odwrotnie. Dlatego, aby ją nosić, stwórz upięcie o dużej formie. Dzięki temu zachowasz ładne proporcje między opaską a fryzurą. Wieczorowa opaska, najlepiej w widoczny kwiatowy wzór, jest łatwiejsza w zastosowaniu. Wystarczy wsunąć ją na środek głowy i ewentualnie minimalnie przesunąć do przodu (to da efekt uniesienia włosów). Ważne, aby nie łączyć takiej ozdoby ze zbyt wymyślnym uczesaniem. To opaska ma grać rolę główną, inaczej będziesz wyglądać kiczowato. Taki typ opasek ładnie modeluje twarz - wydłuża ją, mimo że fryzura nie jest zbyt wysoko uniesiona.

SHOW 14/2015

Dowiedz się więcej na temat: opaska na włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje