Reklama

Mity na temat wybielania zębów

Zęby wydają się bielsze, gdy mamy opaloną twarz albo gdy pomalujemy usta pomadką w ciemnym kolorze z odrobiną błękitnego pigmentu. A jak sprawić, by zęby były jaśniejsze naprawdę?

Wybielanie zębów nie boli

Niezbyt przyjemne jest już samo przygotowanie zębów do wybielania, czyli usuwanie kamienia i piaskowanie. Nakładanie żelu czy wkładanie szyn z żelem także wiąże się dyskomfortem. Ból może przyjść po wybielaniu - zęby pod wpływem kontaktu z substancjami wybielającymi stają się nadwrażliwe. Ta nadwrażliwość trwa ok. 2 tygodni. Ulgę przyniesie stosowanie past do zębów wrażliwych.

Zabieg ten uszkadza szkliwo

Nie jest to prawda, ale pod warunkiem, że nie nadużywa się środków do wybielania. A zatem, np. nie łączy się mycia zębów pastą wybielającą ze stosowaniem pasków wybielających. Taka nadgorliwość może nie tylko uszkodzić szkliwo, ale i podrażnić dziąsła.

Reklama

Wszystkie zęby można wybielić

Na wybielanie najbardziej podatne są zęby o odcieniu żółtym. Te o szarym, brązowym lub z dużymi przebarwieniami (np. po kuracji tetracykliną) mogą wybielić się nierównomiernie. Jeśli istnieje takie prawdopodobieństwo, lepiej skorzystać z innej techniki poprawienia wyglądu zębów, np. z licówek lub z nałożenia żywicy kompozytowej.

34/2016 Życie na gorąco

Życie na gorąco
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy