Reklama

Reklama

Masz słabe paznokcie...

Z powodu zmian hormonalnych, krążeniowych lub metabolicznych, z wiekiem płytka paznokciowa nierzadko słabnie, traci ładny kolor i kształt. Jak temu zaradzić?

Gdy są osłabione i rozdwajają się

Cienkie i łamliwe paznokcie są bardziej narażone na urazy mechaniczne, rozwarstwiają się i wolniej rosną. 

Jak wzmocnić płytkę? Nawet dwa razy w tygodniu zafunduj paznokciom kąpiel w ciepłej oliwie. Wlej ją do miseczki i zanurz w niej palce na 15 minut. 
Kruche paznokcie przestaną się łamać, jeśli regularnie będziesz wcierać w płytkę u nasady olejek rycynowy. Podobny efekt ma wmasowywanie zawartości kapsułek witaminowych A+E. Poprawę zauważysz już po dwóch tygodniach.

Kiedy ich kolor się zmienia

Reklama

Plamki, przebarwienia, nieładny odcień - warto znać ich przyczyny, by im przeciwdziałać.

Jeśli po zmyciu ciemnego lakieru odkryjesz żółtawe odbarwienia, pozbądź się ich za pomocą soku z cytryny. Świeżo wyciśnięty sok nanieś na płytkę patyczkiem higienicznym i pozostaw na 15 minut. 
Zwykło się mawiać, że białe plamki na paznokciach świadczą o niedoborach wapnia. Nie zawsze jest to prawda. Często są one efektem urazów mechanicznych. Dlatego uważaj podczas obcinania paznokci i wycinania skórek.

To ci pomoże
Paznokcie możesz rozjaśnić, stosując pastę ze skórki pomarańczy. Dobrze wysuszoną zmiel w młynku na drobny proszek. Dwie łyżeczki mikstury zmieszaj z wodą tak, by otrzymać kleistą papkę. Nałóż grubą warstwę na płytkę, po 10 minutach spłucz. Wykonuj taki zabieg dwa razy dziennie przez dwa tygodnie.

Łatwo zrobisz
Czosnek nie tylko wzmocni paznokcie i zapobiegnie ich rozwarstwianiu, ale sprawi, że staną się bardziej odporne na infekcje grzybicze. Rozgnieć jeden ząbek i zmieszaj na papkę z odrobiną oliwy. Taką domową odżywkę nałóż na paznokcie i pozostaw na 10 minut. Powtarzaj codziennie, najlepiej na noc. Płytka będzie bardziej odporna, jeśli raz na kilka dni będziesz też moczyć ją w ostudzonym wywarze ze skrzypu polnego.

Zobacz także: 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje