Reklama

Reklama

Makijaż w 15 minut

Wieczór jest świetną porą na mocniejszy makijaż - ciemniejszą szminkę, taką jak czerwona, burgund, wiśniowa i mocniejsze cienie do powiek.

Intensywny makijaż dobrze wygląda w półmroku lub skąpym oświetleniu. Jeśli Twoim ukrytym pragnieniem jest używanie czerwonej szminki, ale nie wyglądasz w niej zbyt ładnie, spróbuj ciemnoróżowej. Jeśli wychodzisz wieczorem na przyjęcie lub przygotowujesz się na specjalną okazję, warto abyś poświęciła kilka minut ekstra na przygotowania. Nie potrwa to jednak dłużej niż 15 minut, a jeśli kilka kroków wykonasz wcześniej, nawet 10 minut.

Krok 1. Brwi (3 minuty)

Reklama

Pewien wizażysta powiedział mi kiedyś "Mając piękne brwi, każda kobieta czuje się seksownie". To prawda. Prawidłowy kształt brwi jest niezwykle ważny dla twojego wyglądu. Poniżej znajdziesz kilka rad jak uniknąć wrażenia krzaczastych lub zbyt cienkich brwi. Zanim zdecydujesz się nadać brwiom ostateczny kształt "zaprojektuj" go, rysując go przy pomocy cieni do powiek. Myśl o włoskach, jakby rosły w poziomych rzędach i usuwaj (przy pomocy cieni) pojedyncze rzędy. Cofnij się i przyjrzyj się sobie w lustrze. Ostatni rząd, jaki zdecydujesz się usunąć zawsze powinien pozostać. Teraz możesz usuwać włoski naprawdę. Po wszystkim uczesz brwi przy pomocy szczoteczki do brwi, by leżały płasko.

Krok 2. Maseczka do twarzy (5 minut)

Szybka maseczka przed wieczornym wyjściem pobudzi skórę. Pomoże także złagodzić podrażnienia po depilacji brwi. Jeśli masz tłustą skórę użyj maseczki z dodatkiem glinki. Przy suchej skórze zastosuj maseczkę nawilżającą. W innych przypadkach użyj maseczki wzmacniającej lub łagodzącej. Nałóż maseczkę, połóż się na 5 minut, unieś nogi i zrelaksuj się. Maseczkę zmyj letnią wodą.

Krok 3. Skóra (30 sekund)

Nałóż korektor lub pokład tam, gdzie potrzeba. Jeśli chcesz uzyskać efekt połysku, użyj lekko błyszczącego podkładu. Możesz zastosować podkład zawierający drobinki minerałów, które odbijają światło. Nada to Twojej twarzy świeży wygląd.

Krok 4. Cienie do powiek (2 minuty)

Aby nadać oczom bardziej efektowny wygląd, użyj połyskujących lub przydymionych cieni do powiek. Jeśli jednak zdecydujesz się na wyrazisty makijaż oczu, pamiętaj, że reszta makijażu powinna być delikatniejsza. "Mocnemu makijażowi oczu powinny towarzyszyć naturalne usta i policzki. Ta zasada gwarantuje seksowny wygląd", powiedziała mi Jean Ford, współzałożycielka firmy Benefis Cosmetics, która dała mi też kilka poniższych rad: Użyj aplikatora, by nanieść ciemny cień na powieki (brązowy, grafitowy, szary) w kierunku od linii rzęs do kącika oka. Lub, jeśli wolisz, od linii rzęs w kierunku brwi. Użyj delikatnego, miękkiego czarnego ołówka, by narysować kreski na górnej i dolnej powiece. Jeśli pragniesz delikatniejszego wyglądu, użyj brązowego ołówka i zmiękcz linię przy pomocy patyczka kosmetycznego lub palca.

Krok 5. Tusz do rzęs (1 minuta)

Użyj zalotki i nałóż tusz do rzęs.

Krok 6. Kolor (90 sekund)

Użyj odrobiny różu i nałóż go na policzki. Jeśli Twoja szminka łatwo rozmazuje się, obrysuj najpierw usta ołówkiem do ust o zbliżonym kolorze i wypełnij usta szminką. Jeżeli używasz mocnego koloru szminki, takiego jak burgundowi, nanieś szminkę przy pomocy aplikatora.

Krok 7. Puder (30 sekund)

Nałóż na twarz cieniutką warstewkę pudru. Uważaj, żeby nie przesadzić z tym kosmetykiem, ponieważ ma on tendencję do odkładania się w zagłębieniach twarzy, tworząc smugi. Skóra wygląda wtedy na suchą i "ciężką".

Krok 8. Włosy (90 sekund)

Cóż, jeśli nie masz czasu na umycie włosów, poradzisz sobie! Niemyte włosy łatwiej poddają się stylizacji. Zaczesz włosy do tyłu i zrób niski kucyk, owiń pasmo włosów wokół podstawy kucyka i zamaskuj je. Jeśli wolisz mieć rozpuszczone włosy, skręć kilka pasemek, by zwisały wokół twarzy. Jedną z zalet noszenia kucyka jest to, że uwaga skupia się na Twojej twarzy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje